Electrolux 49002VMN Bedienungsanleitung
- Schauen Sie die Anleitung online durch oderladen Sie diese herunter
- 44 Seiten
- 4.06 mb
Zur Seite of
Ähnliche Gebrauchsanleitungen
Convection Oven
Electrolux Air-O-Convect 269500
4 Seiten 0.15 mb -
Convection Oven
Electrolux 922200
16 Seiten 1.09 mb -
Electrolux 269083
30 Seiten 0.92 mb -
16 Seiten 1.09 mb -
30 Seiten 0.92 mb -
Electrolux AOS201GCD1
4 Seiten 0.15 mb -
Electrolux 202
3 Seiten 0.22 mb
Richtige Gebrauchsanleitung
Was ist eine Gebrauchsanleitung?
Was sollte also eine ideale Gebrauchsanleitung beinhalten?
Die Gebrauchsanleitung Electrolux 49002VMN sollte vor allem folgendes enthalten:
- Informationen über technische Daten des Geräts Electrolux 49002VMN
- Den Namen des Produzenten und das Produktionsjahr des Geräts Electrolux 49002VMN
- Grundsätze der Bedienung, Regulierung und Wartung des Geräts Electrolux 49002VMN
Seite 1
49002VMN EN COOKER USER MANUAL[...]
Seite 7
PRODUCT DESCRIPTION GENERAL OVERVIEW 1 2 4 2 3 3 1 2 3 4 5 5 5 2 3 1 1 Hob 2 Grill 3 Oven lamp 4 Fan and heating elem ent 5 Shelf positions COOKING SURFACE LAYOUT 145 mm 180 mm 120/180 mm 120/175/210 mm 4 6 7 5 1 3 2 1 Cooking zon e 1200 W 2 Steam outlet 3 Cooking zone 700/1700 W 4 Cooking zon e 1800 W 5 Oven control panel 6 Hob control panel 7 Coo[...]
Seite 8
Seite 9
Seite 10
Seite 11
Seite 12
Seite 13
Seite 14
Seite 15
Seite 16
Seite 17
Seite 18
Seite 19
Seite 20
Seite 21
Seite 22
Seite 23
Seite 24
Seite 25
Seite 26
Seite 27
Seite 28
Seite 29
Seite 30
Seite 31
Seite 32
Seite 33
Seite 34
MAIN OVEN CLEANING THE DOOR GLASS PANELS The door glass on your product can be different in type and shape from the example you see in the diagram. The number of gla sses can also be different. Removing the glass: 1 2 A 1. Push the door trim at one side to re- move it. Refer to the diagram. 2. Pull up the trim. 3. Remove the glass panels. To replac[...]
Seite 35
Seite 36
Seite 37
INSTALLATION WARNING! Refer to "Safety information" chapter. TECHNICAL DATA Dimensions Height 900 mm Width 596 mm Depth 600 mm Top oven capaci- ty 40 l Main oven ca- pacity 74 l LOCATION OF THE APPLIANCE You can install your freestanding appli- ance with cabinets on one or two sides and in the corner. A A B Minimum distances Dimen- sion m[...]
Seite 38
B 60 mm 50 mm A 60 mm A 50 mm 1. Set the correct height and area for the appliance before you attach the anti-tilt protection. 2. The anti-tilt protection has two parts (A+B). You can find the anti-tilt pr o- tection (B) on t he right or left side of the rear wall of th e appliance (See fig. 1). You must install the anti-tilt prot ec- tion (A) on t[...]