NETGEAR ANT24BDC Bedienungsanleitung
- Schauen Sie die Anleitung online durch oderladen Sie diese herunter
- 9 Seiten
- 0.91 mb
Zur Seite of
Ähnliche Gebrauchsanleitungen
Wifi
Netgear EX6100 - AC750 WiFi Range Extender
20 Seiten 2.19 mb -
Wifi
Netgear Orbi Pro SRR60
144 Seiten 1.94 mb -
Network Card
NETGEAR RND 2175
100 Seiten 3.2 mb -
Network Card
NETGEAR WNDA3100V2
2 Seiten 0.29 mb -
Network Router
NETGEAR WNR3500L-100NAS
133 Seiten 1.9 mb -
Switch
NETGEAR GSM7312NA
3 Seiten 0.42 mb -
Switch
NETGEAR GS105A
1 Seiten 0.24 mb -
Router
Netgear N600 D3600
202 Seiten
Richtige Gebrauchsanleitung
Was ist eine Gebrauchsanleitung?
Was sollte also eine ideale Gebrauchsanleitung beinhalten?
Die Gebrauchsanleitung NETGEAR ANT24BDC sollte vor allem folgendes enthalten:
- Informationen über technische Daten des Geräts NETGEAR ANT24BDC
- Den Namen des Produzenten und das Produktionsjahr des Geräts NETGEAR ANT24BDC
- Grundsätze der Bedienung, Regulierung und Wartung des Geräts NETGEAR ANT24BDC
Seite 1
Installation Guide 500mW Bi-directional Booster ANT24BNA Power Injector ANT24BDC[...]
Seite 2
Introduction This section introduces the NET GEAR ANT24BNA 500 mW Bi-directional Booster and the NETGEAR ANT24BDC 6 VDC, 1.5A P ower I njector and related components. The 500-milliwatt bi-directional pow er booster for the NETGEAR ME103 802.11b P roSafe Wireless A ccess P oint increases the transmission signal from an average 50 mW to 500 mW and am[...]
Seite 3
– U se a NETGEAR antenna cable of no mor e than 3 m between the P ower I njector and the access point. – F or optimal performance, the combined length of both NETGEAR antenna cables should not exceed 13 m. If the length ex ceeds 13 m, the overall performance will decrease. Antenna cables have intrinsic loss at 2.4 GHz which can decrease range p[...]