Philips 40PFL4708 Bedienungsanleitung
- Schauen Sie die Anleitung online durch oderladen Sie diese herunter
- 39 Seiten
- 21.81 mb
Zur Seite of
Ähnliche Gebrauchsanleitungen
Computer Monitor
Philips 4CM6282
20 Seiten 0.43 mb -
Computer Monitor
Philips 220SW8FB1
2 Seiten 0.53 mb -
Philips 190G6FB
2 Seiten 0.48 mb -
Philips 107S66
2 Seiten 0.36 mb -
Philips 180P
95 Seiten 0.95 mb -
Philips 50PFL3708
39 Seiten 21.81 mb -
Philips 150X3M
74 Seiten 0.64 mb -
Philips 170S9FB
2 Seiten 0.5 mb
Richtige Gebrauchsanleitung
Was ist eine Gebrauchsanleitung?
Was sollte also eine ideale Gebrauchsanleitung beinhalten?
Die Gebrauchsanleitung Philips 40PFL4708 sollte vor allem folgendes enthalten:
- Informationen über technische Daten des Geräts Philips 40PFL4708
- Den Namen des Produzenten und das Produktionsjahr des Geräts Philips 40PFL4708
- Grundsätze der Bedienung, Regulierung und Wartung des Geräts Philips 40PFL4708
Seite 7
Seite 8
Seite 9
Seite 10
Seite 11
Seite 12
Seite 13
Seite 14
Seite 15
15 English PC connection HDMI connection This unit can be c onnected to your PC that has a HDMI terminal. Use an HDMI cable f or this Digital connection. HDMI-D VI connection This unit can be connected to your PC that has a DVI te r minal. Use an HDMI-D VI conversion cab le for this Video Digital connection and it requires Stereo mini 3.5mm plug Au[...]
Seite 16
Seite 17
Seite 18
Seite 19
Seite 20
Seite 21
Seite 22
Seite 23
23 English Befor e you begin: Yo u m u s t S e t Home in Location . ➟ p.31 Otherwise , personalized Picture and Sound settings will not be Memor iz ed after the unit goes into Standby mode . 1 Press and use ▲▼ to select Pictur e then press OK . 2 Use ▲▼◄► to select the item you want to adjust , then press OK . *1 50PFL3708 / 46PF L370[...]
Seite 24
Seite 25
Seite 26
Seite 27
Seite 28
Seite 29
Seite 30
Seite 31
Seite 32
Seite 33
Seite 34
Seite 35
Seite 36
Seite 37
37 English 9 Specifi cations • Specifications are subj ect to change without prior notice . Model # 50PFL3708 46PFL3708 40P FL4708 40PFL1708 39PFL2708 32PF L3508 32PFL4508 29PFL4508 24PFL4508 Picture Ty p e FHD (1920 x 1080 pixels 60Hz) WXGA (1366 x 768 pix els 60Hz) Diagonal scr een size / Aspect ratio 49.5"/ 16:9 46.0"/ 16:9 40.0"[...]
Seite 38
38 English 10 W arranty PHILIPS LIMITED WARRANTY ONE (1) YEAR WARRANTY COVERAGE: PHILIPS warranty obligation is limited to the terms set forth below. WHO IS COVERED: Philips warrants the product to the original purchaser or the per- son receiving the product as a gift against defects in materials and workmanship as based on the date of original pur[...]