Philips 40PFL7505D Bedienungsanleitung
- Schauen Sie die Anleitung online durch oderladen Sie diese herunter
- 38 Seiten
- 3.13 mb
Zur Seite of
Ähnliche Gebrauchsanleitungen
Flat Panel Television
Philips 26PFL3403
2 Seiten 0.49 mb -
Flat Panel Television
Philips T-45
3 Seiten 0.59 mb -
Philips 42PFL5604/77
36 Seiten 2.02 mb -
Philips 231P4QPY
51 Seiten 4.24 mb -
Philips 55PFL5705D
43 Seiten 5.27 mb -
Philips 37PFL9604H
263 Seiten 5.93 mb -
Philips 22PFL5403
2 Seiten 0.77 mb -
Philips 52PFL3704D
41 Seiten 6.28 mb
Richtige Gebrauchsanleitung
Was ist eine Gebrauchsanleitung?
Was sollte also eine ideale Gebrauchsanleitung beinhalten?
Die Gebrauchsanleitung Philips 40PFL7505D sollte vor allem folgendes enthalten:
- Informationen über technische Daten des Geräts Philips 40PFL7505D
- Den Namen des Produzenten und das Produktionsjahr des Geräts Philips 40PFL7505D
- Grundsätze der Bedienung, Regulierung und Wartung des Geräts Philips 40PFL7505D
Seite 2
1 English EN Contents 1 Notice 4 2 Important 5 P roduct information 5 S creen care 5 E nv i ronmenta l care 5 R e g u l ator y not i ces 5 3 Y our TV 6 S ide controls and indicator s 6 Remote control 6 4 Get started 8 S upplied accessories 8 Mounting base onto TV for 40” and 46” 8 P o sitioning the TV 8 A djusting the swivel angle 8 Installing [...]
Seite 7
Seite 8
Seite 9
Seite 10
Seite 11
Seite 12
Seite 13
Seite 14
Seite 15
Seite 16
Seite 17
Seite 18
Seite 19
Seite 20
19 English • Each press o f SLEEP o r Æ w ill i ncrease t h e t i me b y 5 m i nutes . • Each press o f Í will d ecrease t h e t i me b y 5 m i nutes . • A fter setup, the sleep timer display can be called up fo r c h ec ki ng b y press i ng SLEEP . Tip T o Cancel the Sleep Timer • P ress SLEEP o r Í or Æ re p eatedl y until “0” is [...]
Seite 21
Seite 22
Seite 23
Seite 24
Seite 25
Seite 26
Seite 27
26 W eak channel installation T his function lets you add the channels that w ere not added by the autoprogram d ue to t h e recept ibl e con di t i on at t h e i n i t i a l setup . 1 P ress MENU on t h e remote contro l an d th en use Î / ï / Í / Æ to se l ect [ Setu p ] > [ I nsta ll atio n ] > [ C hannel s ] > [ W ea k c h anne l I[...]
Seite 28
Seite 29
Seite 30
Seite 31
Seite 32
Seite 33
Seite 34
Seite 35
34 Powe r P ow er requ i rements : 120V~ A C +/ − 10% , 60Hz +/ − 0.5 % 11 Pr oduct information Note Product information is subject to change without pr ior notice . Pictur e enhancement T ype : 1080p 120Hz A spect Ratio : 16: 9 Viewing A ngles : 178° (V) by 178° (H) B u il t- i n di g i ta l tuner : A TSC / QA M Sound enhancement Mono / Ster[...]
Seite 36
35 EN English 12 W arranty P&F USA, Inc. PO Box 430 Daleville, IN 47334-0430 LIMITED WARRANTY ONE (1) YEAR WARRANTY COVERAGE: This warranty obligation is limited to the terms as set forth below. WHO IS COVERED: This product warranty is issued to the original purchaser or the person receiving the product as a gift against defects in materials an[...]
Seite 37
36 13 Index A A ntenna , connec t 9 A udi o 1 7 Audio Setting 1 7 A uto mode 1 7 A uto TV on 2 2 A uto volume le veling 1 7 C C able s componen t 2 9 compos i te 2 9 connection qua l ity 2 9 HDMI 2 9 M anage ca bl e s 10 YPbP r 2 9 C hannel s insta ll 26 l oc k 20 k C hild lock C hannel lock 20 PIN 1 9 ratings lock 19, 20, 21 k Clock 18 k C losed c[...]
Seite 38
Printed in USA TELEVISOR A COLOR DE CRIST AL LIQUIDO (LCD) MODELO LCD IMA GEN VISIBLE ENERGIA 55PFL75 05D/ F7 55”(139,70cm) 138,78cm 120V ~ 60Hz 200W 46PFL75 05D/ F7 46”(116,84cm) 116,81cm 120V ~ 60Hz 165W 40PFL75 05D/ F7 40”(101,60cm) 101,60cm 120V ~ 60Hz 155W Comercializado por : P&F MEXICANA, S.A. DE C .V . IMPOR T ADOR : SOJITZ MEXICA[...]