Philips 43PFL5603 Bedienungsanleitung
- Schauen Sie die Anleitung online durch oderladen Sie diese herunter
- 46 Seiten
- 4.63 mb
Zur Seite of
Ähnliche Gebrauchsanleitungen
Flat Panel Television
Philips 23PF4321/01
3 Seiten 0.58 mb -
Flat Panel Television
Philips 32TA1000
29 Seiten 2.54 mb -
Philips 32HFL5561V/27
27 Seiten 6.07 mb -
Philips 37PFL4606H
55 Seiten 1.87 mb -
Philips 42PFL7403D
44 Seiten 6.89 mb -
Philips 56PFL9954H/12B
280 Seiten 3.85 mb -
Philips 15PF5120/58
262 Seiten 6.21 mb -
Philips 231P4QPY
51 Seiten 4.24 mb
Richtige Gebrauchsanleitung
Was ist eine Gebrauchsanleitung?
Was sollte also eine ideale Gebrauchsanleitung beinhalten?
Die Gebrauchsanleitung Philips 43PFL5603 sollte vor allem folgendes enthalten:
- Informationen über technische Daten des Geräts Philips 43PFL5603
- Den Namen des Produzenten und das Produktionsjahr des Geräts Philips 43PFL5603
- Grundsätze der Bedienung, Regulierung und Wartung des Geräts Philips 43PFL5603
Seite 2
cover 2727.1 17-04-2008 15:46 Pagina 2 Downloaded From TV-Manual.com Manuals[...]
Seite 3
Ta b le of contents 1 Important 3 1.1 Safety 3 1.2 Care of the scr een 3 1.3 Recycling 3 2Y our TV 4 2.1 T elevision ov erview 4 2.2 Product highlights 5 3 Getting started 5 3.1 Position the TV 5 3.2 W all mounting - VESA 6 3.3 Remote control batteries 7 3.4 Antenna cable 7 3.5 Po wer cable 7 4 Use your TV 8 4.1 T urn on or off - Standby 8 4.2 W at[...]
Seite 4
Seite 5
Seite 6
2Y our TV This section gives y ou an ov er view of the controls and functions of this TV . 2.1 T ele vision o ver view Control 1P ow er switch 2 Program/Channel up and down 3 Menu 4V olume up and do wn 5 Remote control sensor Connectors 1 Back connector s 2 Side connector s For more info see section 7 Connections. Remote control 1T urn On or switch[...]
Seite 7
Seite 8
6 Y our TV 3.2 W all mounting - VESA ) W arning W all mounting of the TV should only be performed by qualified installer s. Koninklijke Philips Electronics N.V . bear s no responsibility for improper mounting that results in accident or injur y . Step 1 Purchase a VESA-compatible wall brack et Depending on the size of y our TV screen, purchase one [...]
Seite 9
Seite 10
Seite 11
9 ENGLISH 4.3 W atch channels fr om a digital receiv er ‡ Switch on the digital receiver . The picture from your receiv er automatically appear s on the screen. ® Use the remote control of your digital receiv er to select TV channels. If the picture does not appear : ‡ Press the Source v key . ® Press o or œ to select where you connected y o[...]
Seite 12
Seite 13
Seite 14
Seite 15
Seite 16
Seite 17
Seite 18
Seite 19
Seite 20
Seite 21
Seite 22
Seite 23
Seite 24
Seite 25
Seite 26
Seite 27
Seite 28
Seite 29
Seite 30
Seite 31
Seite 32
Seite 33
Seite 34
Seite 35
Seite 36
Seite 37
Seite 38
36 T echnical data 8T echnical data Supported display r esolutions • Computer formats Resolution Refresh rate 640 x 480 60Hz 800 x 600 60Hz 1024 x 768 60Hz 1920 x 1080i 60Hz (not for 32PFL7403D) 1920 x 1080p 60Hz (not for 32PFL7403D) • Video formats (via HDMI/DVI input) Resolution Refresh rate 480i 60Hz 480p 60Hz 576i 50Hz 576p 50Hz 720p 50Hz, [...]
Seite 39
Seite 40
Seite 41
39 ENGLISH Index 10 Index 100 Hz Clear LCD 5,14 Active Control 14 All channels list 17 Analogue Channel installation 26 Fine tune channels 26 Antenna Connect 7 Assign Devices 35 Audio language 15 Automatic Channel installation 25 Surround 15 V olume leveling 15 Back connector s 4 Balance Sound 15 Brightness 13 Care Environment 3 Screen 3 Channels A[...]
Seite 42
Seite 43
Stand 6 Subtitles 20 Switch Off 8 On 8 On from standby 8 To standby 8 T eletext Advanced use 16 Basic use 9 Timer s On timer 19 Sleeptimer 19 V olume 8 W all mount 6 W atch Channels 9 Devices 9 Uninstall channels 27 USB device Connect 21 Disconnect 21 VESA wall bracket 6 Video formats 36 V olume Adjust 8, 15 Automatic leveling 2115 Delta 15 Headpho[...]