Philips MCD510/25 Bedienungsanleitung
- Schauen Sie die Anleitung online durch oderladen Sie diese herunter
- 39 Seiten
- 1.56 mb
Zur Seite of
Ähnliche Gebrauchsanleitungen
DVD Player
Philips DVP 4050
2 Seiten 0.57 mb -
DVD Player
Philips DVP3110K
2 Seiten 1.35 mb -
Philips DVP3028
41 Seiten 4.09 mb -
2 Seiten 0.83 mb -
51 Seiten 4.36 mb -
Philips HTS3000/51
2 Seiten 0.88 mb -
Philips DVDQ50
60 Seiten 1.72 mb -
Philips MCD708/58
39 Seiten 1.85 mb
Richtige Gebrauchsanleitung
Was ist eine Gebrauchsanleitung?
Was sollte also eine ideale Gebrauchsanleitung beinhalten?
Die Gebrauchsanleitung Philips MCD510/25 sollte vor allem folgendes enthalten:
- Informationen über technische Daten des Geräts Philips MCD510/25
- Den Namen des Produzenten und das Produktionsjahr des Geräts Philips MCD510/25
- Grundsätze der Bedienung, Regulierung und Wartung des Geräts Philips MCD510/25
Seite 7
Seite 8
Seite 9
Seite 10
Seite 11
English 11 Connections speak er (right) speak er (left) 3 SUB WOOFER OUT AUX/ CDR IN R LINE OUT DIGITAL OUT L RL + R + L SPEAKERS 6 Ω FM 75 Ω FM/MW ANTENNA AM ANTENNA FM ANTENNA SCART OUT VIDEO OUT S-VIDEO OUT AC pow er cord MW loop antenna FM wire antenna AUDIO IN S-VIDEO IN VIDEO IN TV IN 4 AUDIO IN S-VIDEO IN VIDEO IN TV IN 2 5 IMPOR T ANT! [...]
Seite 12
Seite 13
Seite 14
14 English Connections Using S-Video In jack IMPOR T ANT! – If the pictur e is distor ted, check the Video Output setting. Make sur e it is set to ‘S-Video’. (See Setting video prefer ence). LINE OUT DIGITAL OUT RL FM 75 Ω FM/MW ANTENNA SCART OUT VIDEO OUT S-VIDEO OUT AUDIO IN S-VIDEO IN VIDEO IN TV IN AUDIO IN S-VIDEO IN VIDEO IN TV IN 2 1[...]
Seite 15
Seite 16
Seite 17
Seite 18
Seite 19
Seite 20
Seite 21
Seite 22
Seite 23
Seite 24
Seite 25
English 25 Disc Operations Fast search ● Press and hold TUNING 4 / ¢ ( 22 / 33 on the remote) to fast rev er se or forward the disc. F or D VD/VCD (rev er se): 22 X2 p 22 X4 p 22 X8 p 22 X20 p PLA Y 3 (f orward): 33 X2 p 33 X4 p 33 X8 p 33 X20 p PLA Y 3 F or CD (rev er se): 22 X2 p PLA Y 3 (f orward): 33 X2 p PLA Y 3 3 To resume nor mal pla y , [...]
Seite 26
Seite 27
Seite 28
Seite 29
Seite 30
Seite 31
Seite 32
Seite 33
Seite 34
Seite 35
Seite 36
36 English Specifications AMPLIFIER Output pow er .................................... 2 x 25 W RMS* ...................................................................... 2 x 50 W MPO Signal-to-noise ratio ....................................... ≥ 62 dBA Frequency response ......... 63 – 16000 Hz, ± 3 dB Input sensitivity AUX ................[...]
Seite 37
English 37 W ARNING Under no circumstances should you try to repair the system y ourself, as this will invalidate the warranty . Do not open the system as there is a risk of electric shock. If a fault occurs, first check the points listed below befor e taking the system for r epair . If y ou are unab le to remedy a pr oblem b y follo wing these hin[...]