Sharp LC-32LE144E Bedienungsanleitung
- Schauen Sie die Anleitung online durch oderladen Sie diese herunter
- 33 Seiten
- 5.07 mb
Zur Seite of
Ähnliche Gebrauchsanleitungen
Flat Panel Television
Sharp LB-T462U
54 Seiten 17.14 mb -
Flat Panel Television
Sharp LC-60UQ10E
93 Seiten 7.87 mb -
Sharp LC-42SV50U
54 Seiten 14.51 mb -
Sharp IG-CH2J
20 Seiten 2.65 mb -
Sharp LC-46LE831E
85 Seiten 5.19 mb -
Sharp LC-32LE700UN
48 Seiten 7.27 mb -
Sharp LC-32LE154E
35 Seiten 3.89 mb -
Sharp LC-90LE757E
94 Seiten 6.41 mb
Richtige Gebrauchsanleitung
Was ist eine Gebrauchsanleitung?
Was sollte also eine ideale Gebrauchsanleitung beinhalten?
Die Gebrauchsanleitung Sharp LC-32LE144E sollte vor allem folgendes enthalten:
- Informationen über technische Daten des Geräts Sharp LC-32LE144E
- Den Namen des Produzenten und das Produktionsjahr des Geräts Sharp LC-32LE144E
- Grundsätze der Bedienung, Regulierung und Wartung des Geräts Sharp LC-32LE144E
Seite 2
SPECIAL NOTE FOR USERS IN THE U.K. The mains lead of this product is fitted with a non-rewireable (moulded) plug incorporating a 3A fuse. Should the fuse need to be replaced, a BSI or AST A approved BS 1362 fuse marked or ASA and of the same rating as above, which is also indicated on the pin face of the plug, must be used. Always refit the fuse co[...]
Seite 7
Seite 8
Seite 9
Seite 10
Seite 11
Seite 12
W atching TV 10 - Operation without a remote contr ol P MENU EXT 3 COMPONENT AV INPUT EXT 2 HDMI 1 DIGITAL AUDIO OUTPUT EXT 1 SCART ANT PC L-AUDIO-R P B (C B ) YP R (C R ) C.I. USB HDMI 2 OUTPUT A A B / AUDIO (L/R) CAUTION Use a Product with the following thickness for optimal connection to HDMI cable / USB device. HDMI : A 12mm USB : A 10mm B 7mm [...]
Seite 13
Seite 14
Seite 15
Seite 16
Seite 17
Seite 18
Seite 19
Seite 20
Seite 21
Seite 22
Seite 23
Seite 24
Seite 25
Seite 26
Seite 27
Seite 28
Connecting external devices 26 - Connecting a PC Digital connection EXT 3 COMPONENT AV INPUT EXT 2 HDMI 1 DIGITAL AUDIO OUTPUT EXT 1 SCART ANT PC L-AUDIO-R P B (C B ) YP R (C R ) C.I. USB HDMI 2 OUTPUT A A B / AUDIO (L/R) CAUTION Use a Product with the following thickness for optimal connection to HDMI cable / USB device. HDMI : A 12mm USB : A 10mm[...]
Seite 29
Seite 30
Appendix 28 - Specification Item 32” LCD COLOUR TV Model: LC-32LE144E 32” LCD COLOUR TV Model: LC-32LE244E LCD screen size 32” diagonal Number of dots 3,147,264 dots (1366 x 768 x 3 dots) 6,220,800 dots (1920 x 1080 x 3 dots) Video Colour System P AL/SECAM/NTSC 4.43 TV Function TV -Standard Analogue CCIR (B/G, I, D/K, L/L ’) Digital DVB-T ,[...]
Seite 31
Appendix - 29 ENGLISH Environmental specifications Item *1 On-Mode (W) 38W *2 Standby-Mode (W) 0.15W *3 Annual Energy Consumption (kWh) 55kWh *1 Measured according to EN62087 : 2009. *2 Measured according to EN62301 : 2005. *3 Annual energy consumption is calculated on the basis of the On-Mode (Standard) power consumption, watching TV 4 hours a day[...]