Sharp LC-32LE320E Bedienungsanleitung
- Schauen Sie die Anleitung online durch oderladen Sie diese herunter
- 32 Seiten
- 6.24 mb
Zur Seite of
Ähnliche Gebrauchsanleitungen
Television
Sharp 37DM23S-24S
28 Seiten 1 mb -
LED TV
Sharp LC-24CHE4012ES
72 Seiten 1.39 mb -
Projector
Sharp XG-C330X
45 Seiten 1.44 mb -
Flat Panel Television
Sharp LC-80LE757U
66 Seiten 6.3 mb -
Microwave Oven
Sharp KB-6021M
24 Seiten 0.71 mb -
Air Conditioner
Sharp AE-A184J
28 Seiten 0.71 mb -
Blu-ray Player
Sharp BD-HP22U
55 Seiten 6.75 mb -
Television
Sharp LC-42D65U
44 Seiten 7.15 mb
Richtige Gebrauchsanleitung
Was ist eine Gebrauchsanleitung?
Was sollte also eine ideale Gebrauchsanleitung beinhalten?
Die Gebrauchsanleitung Sharp LC-32LE320E sollte vor allem folgendes enthalten:
- Informationen über technische Daten des Geräts Sharp LC-32LE320E
- Den Namen des Produzenten und das Produktionsjahr des Geräts Sharp LC-32LE320E
- Grundsätze der Bedienung, Regulierung und Wartung des Geräts Sharp LC-32LE320E
Seite 4
Introduction TV (Front view) (On) indicator Remote control sensor TV (Rear view) 22” 19” 26” POWER button Volume buttons MENU button COMMON INTERF ACE slot Composite (A V IN, A V/LR) Earphone Output AC IN PC IN ( VGA / AUDIO) COMPONENT (VIDEO and L/R AUDIO INPUT) SCART (CVBS T uner out) A V VIDEO and L/R Audio Output RS-232C IOIOI Tuner Input[...]
Seite 5
Preparation Supplied accessories Opera tion Manua l Quick Setup Guide Operation Manual Quick Setup Guide AC cord (x1) Product shape varies in some countries Remote control (×1) AAA battery (×2) x 3 19” 22” 37” 42” 26” 32” Stand unit and screws x 4 Mount the TV stand 3 19” 22” 26” 32” 37” 42” Put the TV face down on a safe [...]
Seite 6
Seite 7
Quick guide Initial installation overview Follow the below steps one by one when using the TV for the first time. Some steps may not be necessary depending on your TV installation and connection. Preparation Connect antenna cable to the antenna terminal. 75Ω If necessary , insert CA module into the CI slot to watch scrambled broadcasts. ?[...]
Seite 8
Seite 9
Seite 10
Seite 11
Seite 12
Seite 13
Press 3. <> to select one of the following settings: Equalizer 120Hz (Bass): • Adjusts the amount of bass. Equalizer 500Hz (T enor): • Adjusts the amount of tenor . Equalizer 1.5KHz (Neutral): • Adjusts the amount of neutral. Equalizer 5KHz (T reble): • Adjusts the amount of treble. Equalizer 10KHz (Descant): • Adjust[...]
Seite 14
Seite 15
Seite 16
Seite 17
Seite 18
Seite 19
Seite 20
Seite 21
Seite 22
Seite 23
Seite 24
Seite 25
Example of connectable devices E VCR E DVD recor der E When using the SCART 2 Half SCART , which transmits S-V ideo or CVBS in, and CVBS monitor out. SCART 2 32” 37” 42” NOTE In cases when the decoder needs to receive a signal • from the TV , make sure to select the appropriate input source. Do not connect the decoder to the SCART 2. •[...]
Seite 26
Connecting external devices Connecting a PC Digital connection HDMI DVI PC HDMI 32” 37” 42” 19” 22” 26” 19” 22” 26” 32” 37” 42” Analogue connection DVI-I PC HDMI VGA 19” 22” 26” 32” 37” 42” Supported display resolutions Computer formats (PC) Resolution Refresh rate 640 x 480 60Hz 800 x 600 56Hz 800 x 600 60Hz 102[...]