Sharp LC-42SB55S Bedienungsanleitung
- Schauen Sie die Anleitung online durch oderladen Sie diese herunter
- 32 Seiten
- 5.28 mb
Flat Panel Television
Sharp LC-22LE520X
32 Seiten 4.84 mb -
Flat Panel Television
Sharp LC-32GA4X
63 Seiten 13.11 mb -
Sharp LC-24DV510K
49 Seiten 4.87 mb -
Sharp LC-70UQ10EN
93 Seiten 7.87 mb -
Sharp LC-39LE350V-WH
101 Seiten 12.4 mb -
Sharp LC-42LD265E
17 Seiten 7.48 mb -
Sharp LC-32DH500S
32 Seiten 5.58 mb -
Sharp C-40LE362EN
35 Seiten 6.93 mb
Die Gebrauchsanleitung Sharp LC-42SB55S sollte vor allem folgendes enthalten:
- Informationen über technische Daten des Geräts Sharp LC-42SB55S
- Den Namen des Produzenten und das Produktionsjahr des Geräts Sharp LC-42SB55S
- Grundsätze der Bedienung, Regulierung und Wartung des Geräts Sharp LC-42SB55S
Seite 2
SPECIAL NOTE FOR USERS IN THE U.K. The mains lead of this product is fitted with a non-r ewir eable (moulded) plug incorporating a 5A fuse. Should the fuse need to be replaced, a BSI or AST A appr oved BS 1362 fuse marked or ASA and of the same rating as above, which is also indicated on the pin face of the plug, must be used. Always refit the fu[...]
Seite 6
Introduction 1 VGA Y LR LR Pb Pr SCART 1S CART 2 AUDIO SPDIF OUT AUDIO OUT PC IN COMPONENT 75Ω S-VIDEO VIDEO L R C.I. AV IN 3 4 2 5 6 8 7 9 10 11 13 12 14 15 16 P MENU SERVICE 1 Power connector 2 SERVICE socket 3 HDMI 1 4 HDMI 2 5 PC IN (VGA/AUDIO) 6 Component Video and L/R Audio input 7 SPDIF Output (Digital audio out) 8 A V L/R Audio Output 9 S[...]
Seite 7
Preparation Operation Manual Quick Setup Guid e 42” 26” 32” 0 Put the TV face down on a safe surface that is 1. covered by a soft and smooth cloth. Adjust the TV stand to the base column. 2. Fasten 4 screws. 3. Put the TV face down on a safe surface that is 1. covered by a soft and smooth cloth. Unscrew the 4 bolts that fasten the base 2. col[...]
Seite 8
Seite 9
Quick guide Follow the below steps one by one when using the TV for the first time� Some steps may not be necessary depending on your TV installation and connection� Preparation 1 Power on and run the auto installation 2 W atch TV 3 Connect antenna cable to the antenna terminal. 75Ω If necessary , insert CA car d into the CI slot to w[...]