¿Qué es un manual de instrucciones?
Entonces, ¿qué debe contener el manual de instrucciones perfecto?
Sobre todo, un manual de instrucciones Electrolux WT66BL208 debe contener:
- información acerca de las especificaciones técnicas del dispositivo Electrolux WT66BL208
- nombre de fabricante y año de fabricación del dispositivo Electrolux WT66BL208
- condiciones de uso, configuración y mantenimiento del dispositivo Electrolux WT66BL208
Página 1
Appro val : ___________________________________________ 534090 (WT66BL208) 66 ″ Conveyor Dishwasher with Built in Booster . Left to Right - 208V 534091 (WT66BR208) 66 ″ Conveyor Dishwasher with Built in Booster . Right to Left - 208V 534092 (WT66BL240) 66 ″ Conveyor Dishwasher with Built in Booster . Left to Right - 240V 534093 (WT66BR240) 66[...]
Página 2
Electric Key Information W ater W arewashing 66 ″ Single T ank Conveyor Dishwasher with B uilt I n H ot W ater B ooster WT66 Inlet Water supply pressure: 22 – 102 psi (150 – 700 kPa) Inlet Cold Water Supply T emperature for pre wash section: 39-59 °F (4-15 °C) Inlet Hot Water Supply T emperature for wash/rinse section (booster size can be s[...]
Página 3
Min 400 mm Min 15.75 ″ 204 mm 8.06 ″ 102 mm 4.00 ″ 177 mm 7.00 ″ 566 mm 22.25 ″ 623 mm 24.50 ″ 698 mm 27.50 ″ 200 mm 7.88 ″ 1037 mm 40.81 ″ 764 mm 30.06 ″ 1121 mm 44.13 ″ D DE DE1 = Water drain = Detergent Dispenser Connection = Detergent Probe EC1 EC2 CW HW = Electrical connection 1 = Electrical connection 2 = Cold Water Inle[...]