¿Qué es un manual de instrucciones?
Entonces, ¿qué debe contener el manual de instrucciones perfecto?
Sobre todo, un manual de instrucciones Philips 21PT4205 debe contener:
- información acerca de las especificaciones técnicas del dispositivo Philips 21PT4205
- nombre de fabricante y año de fabricación del dispositivo Philips 21PT4205
- condiciones de uso, configuración y mantenimiento del dispositivo Philips 21PT4205
Página 1
Philips stereo TV with Crystal Clear 21" 21PT4205 Turn up your viewing experience This 21" TV offers picture with high contrast on Incr edible Surroun d sound. Other features include 4:3 Expand screen adjustme nt, Component Video Inputs and easy access front connectivity. Tuned for optim al picture quality • Crystal Clear improves pictu[...]
Página 2
21PT4205/44 Highlights Stereo TV with Crystal Clear 21" Crystal Clear Combining picture enhancement s like Contrast plus and color improvement, Crystal Clear improves picture depth. Active Control Active Control ensure that noise and sharpness improvements are continuously made at a rate of 60 times per second. By continually adjusting picture[...]
Página 3
21PT4205/44 Specifications Stereo TV with Crystal Clear 21" Picture/Display • Aspect ratio : 4:3 • Diagonal screen size: 21 inch / 53 cm • Visible diagonal screen size: 51 cm • Picture enhancement: Crystal Clear, Active Control, Color Temperature Adjustm ent • Picture processing: 50 Hz , 60Hz Analog Sound • Output power (RMS): 2 x [...]