¿Qué es un manual de instrucciones?
Entonces, ¿qué debe contener el manual de instrucciones perfecto?
Sobre todo, un manual de instrucciones Philips 29PT9467C debe contener:
- información acerca de las especificaciones técnicas del dispositivo Philips 29PT9467C
- nombre de fabricante y año de fabricación del dispositivo Philips 29PT9467C
- condiciones de uso, configuración y mantenimiento del dispositivo Philips 29PT9467C
Página 1
Design to fit your space Ultra SlimLine E n j o y t h e l o o k o f a f l a t T V ! T h i s n e w 2 9 " U l t r a S l i m L i n e T V n o t only offers quality picture and sound performance, its timele ss design will complement your home decor. Slim, stylish design to compl ement your in terior • Ultra SlimLine TV with slim tube for a sleek [...]
Página 2
29PT9467C/77 Stereo TV with Crystal Clear 29" Ultra SlimLine Specificati ons Product highli ghts Picture/Display • Aspect ratio: 4:3 • Diagon al screen siz e: 29 inch / 74 cm • Visible diagonal screen size: 68 cm • Display screen type: Slim picture tube • Picture enhancement : Color Temperature Adjustment, Contrast Plus, No ise Reduc[...]