¿Qué es un manual de instrucciones?
Entonces, ¿qué debe contener el manual de instrucciones perfecto?
Sobre todo, un manual de instrucciones Philips 55PFL5705D debe contener:
- información acerca de las especificaciones técnicas del dispositivo Philips 55PFL5705D
- nombre de fabricante y año de fabricación del dispositivo Philips 55PFL5705D
- condiciones de uso, configuración y mantenimiento del dispositivo Philips 55PFL5705D
Página 2
1 English EN Contents 1 Notice 4 2 Important 5 Product information 5 Screen care 5 Environmental care 5 Regulator y notices 5 3 Y our TV 6 Side controls and indicator s 6 Remote control 6 4 Get started 8 Supplied accessories 8 Mounting stand onto TV for 40” and 46” 8 P ositioning the TV 8 Adjusting the swivel angle 8 Installing the remote contr[...]
Página 3
Página 4
Página 5
Página 6
Página 7
Página 8
Página 9
Página 10
Página 11
Página 12
Página 13
Página 14
Página 15
Página 16
Página 17
Página 18
17 English Remov e from fa vorite list 1 Follow steps 1 to 2 in ‘Inter net radio playback’ on page 16. 2 Use Î / ï to select [ Fa vorites ] , then press OK . 3 Use Î / ï to select the station you want to remo ve from [ Fa vorites ] , then press Color buttons (gr een) . • Con fi r mation message will appear . 4 Use Í / Æ to select [ Ye [...]
Página 19
Página 20
Página 21
Página 22
Página 23
Página 24
Página 25
Página 26
Página 27
Página 28
Página 29
28 Listen to music on a USB storage de vice 1 In the USB content bro wser , use Î / ï to select [ Music ] . 2 Press Î or ï to select a fi le or a folder on the USB storage device . Picture Music T rack1.mp3 T rack2.mp3 Title: ... Artist: ... Album: ... Duration: 00:03:41 Y ear: Tr Tr ac ac k1 k1 .m .m p3 p3 p p p 3 Press OK or 1 F to play the [...]
Página 30
Página 31
Página 32
31 EN English Network update Y ou can update the software by connecting the unit to the Internet. 1 Follow steps 1 to 2 in ‘Connection T est’ on page 26. 2 Press MENU on the remote control and then use Î / ï / Í / Æ to select [ Setup ] > [ Software Update ] > [ Updates ] > [ Netw ork ] . 3 Use Í / Æ to select [ Ye s ] , then pres[...]
Página 33
Página 34
Página 35
Página 36
Página 37
Página 38
Página 39
38 EN 11 Specifications Note • Speci fi cations are subject to change without prior notice. Picture enhancement T ype : 1080p 120Hz Aspect ratio : 16:9 Viewing angles : 178° (V) by 178° (H) Built-in digital tuner : A TSC / QAM Sound enhancement Mono / Stereo : Mono, Stereo , SRS P ower output (RMS watts) : 20 W Equalizer : 5 band Ease of use V[...]
Página 40
Página 41
40 EN 1 3 W arranty P& F U SA , Inc. P O B ox 430 Daleville, IN 4 73 34 -0 43 0 LIMITED WARRANTY ONE (1) YEAR WARRANTY COVERAGE: This warranty obligation is limited to the terms as set forth below. WHO IS COVERED: This product warranty is issued to the original purchaser or the person receiving the product as a gift against defects in materials[...]
Página 42
Página 43
A01R6UF / A01Q6UF / A01P6UF 1EMN26141 ★★★★ Printed in USA TELEVISOR A COLOR DE CRIST AL LIQUIDO (LCD) MODELO LCD IMA GEN VISIBLE ENERGIA 55PFL5705D/ F7 55”(139,70cm) 138,78cm 120V ~ 60Hz 305W 46PFL5705D/ F7 46”(116,84cm) 116,81cm 120V ~ 60Hz 262W 40PFL5705D/ F7 40”(101,60cm) 101,60cm 120V ~ 60Hz 205W Comercializado por : P&F MEXIC[...]