Sharp CD-PC3500 manuel d'utilisation
- Voir en ligne ou télécharger le manuel d’utilisation
- 24 pages
- 1 mb
Aller à la page of
Les manuels d’utilisation similaires
Stereo System
Sharp CD DHS1050P
16 pages 1.09 mb -
Stereo System
Sharp XL-S10
31 pages 1.14 mb -
Sharp XL-HF201PH(S)
22 pages 1.63 mb -
Sharp XL-DH229
16 pages 1.58 mb -
Sharp MD-MX10H
40 pages 1.65 mb -
Sharp CD-DH790NH
28 pages 4.9 mb -
Sharp UP-600
226 pages 2.83 mb -
Sharp XL-UR14
256 pages 12.23 mb
Un bon manuel d’utilisation
Qu'est ce que le manuel d’utilisation?
Donc, ce qui devrait contenir le manuel parfait?
Tout d'abord, le manuel d’utilisation Sharp CD-PC3500 devrait contenir:
- informations sur les caractéristiques techniques du dispositif Sharp CD-PC3500
- nom du fabricant et année de fabrication Sharp CD-PC3500
- instructions d'utilisation, de réglage et d’entretien de l'équipement Sharp CD-PC3500
- signes de sécurité et attestations confirmant la conformité avec les normes pertinentes
Pourquoi nous ne lisons pas les manuels d’utilisation?
Pourquoi lire le manuel d’utilisation?
Table des matières du manuel d’utilisation
Page 1
Page 2
Page 3
Page 4
<P=003> PRECAUTIONS ■ General ● Please make sure that the unit is positioned in a well ven- tilated area and that there is at least 4" (10 cm) of free space along the sides and back. There must also be a minimum of 8" (20 cm) of free space on the top of the unit. ● Do not use oil, solvents, gasoline, paint thinners or insec- t[...]
Page 5
Page 6
Page 7
Page 8
Page 9
<P=003> (Continued) Installation of the rear speakers: If possible, mount the rear speakers on the wall. lnstall them 23" - 35" (60 - 90 cm) above the height of your ears when seated, if possible. ■ To mount the rear speakers on the wall The design of the rear speakers allows them to be hung on the wall. Be sure to use the type an[...]
Page 10
Page 11
Page 12
Page 13
Page 14
<P=004> COMP ACT DISC OPERA TION ■ CD playback 1 Press the ON/STAND-BY button to turn the power on. 2 Press the CD button. 3 Press the OPEN/CLOSE button to open the disc tray. 4 Place the CD(s) on the disc tray, label side up. ● CDs can be placed on any open position on the disc tray. ● Be sure to place 3" (8 cm) CD(s) in the middl[...]
Page 15
Page 16
HK <P=001> (Continued) ■ APMS (Automatic Programmable Music Selector) You can playback the tracks on the CDs in the disc 1 - 3 positions in any order desired. By specifying the disc numbers from 1 to 3, and the track numbers from 1 to 99, you can choose up to 32 selections for playback in the order you like. 1 When in th e st op mode , u se[...]
Page 17
Page 18
Page 19
Page 20
Page 21
Page 22
<P=003> (Continued) ■ Headphones ● Before plugging in or unplugging the headphones, make sure the volume level is reduced. ● Be sure your headphones have a 1/8" (3.5 mm) diameter plug and are between 16 ohms and 50 ohms impedance. The recommended impedance is 32 ohms. ● When headphones are connected, the speakers are discon- nect[...]