Sharp LC-24LE510K manuel d'utilisation
- Voir en ligne ou télécharger le manuel d’utilisation
- 41 pages
- 4.53 mb
Aller à la page of
Les manuels d’utilisation similaires
Flat Panel Television
Sharp LC-60LE822E
64 pages 8.5 mb -
Flat Panel Television
Sharp LC-70LE733U
84 pages 4.55 mb -
Sharp PN-E471R
43 pages 0.92 mb -
Sharp LC-60LE835U
92 pages 4.74 mb -
Sharp LC-50LE652E-V
64 pages 28.4 mb -
Sharp LC60LE757U
66 pages 5.15 mb -
Sharp LC 52D43U
61 pages 11.39 mb -
Sharp LC-60LE740RU
80 pages 7.43 mb
Un bon manuel d’utilisation
Qu'est ce que le manuel d’utilisation?
Donc, ce qui devrait contenir le manuel parfait?
Tout d'abord, le manuel d’utilisation Sharp LC-24LE510K devrait contenir:
- informations sur les caractéristiques techniques du dispositif Sharp LC-24LE510K
- nom du fabricant et année de fabrication Sharp LC-24LE510K
- instructions d'utilisation, de réglage et d’entretien de l'équipement Sharp LC-24LE510K
- signes de sécurité et attestations confirmant la conformité avec les normes pertinentes
Pourquoi nous ne lisons pas les manuels d’utilisation?
Pourquoi lire le manuel d’utilisation?
Table des matières du manuel d’utilisation
Page 1
Page 2
Page 3
English - 2 - SPECIAL NOTE FOR USERS IN THE U.K. The mains lead of this product is fi tted with a non-rewireable (moulded) plug incorporating a 5A fuse. Should the fuse need to be replaced, a BSI or AST A approved BS 1362 fuse marked ASA or and of the same rating as above, which is also indicated on the pin face of the plug, must be used. Always r[...]
Page 4
Page 5
Page 6
English - 5 - Safety Precautions Read the following recommended safety precautions carefully for your safety . Power Source The TV set should be operated only from a 220-240V AC, 50Hz outlet. Ensure that you select the correct voltage setting for your convenience. Power Cord Do not place the set, a piece of furniture, etc. on the power cord (mains [...]
Page 7
Page 8
Page 9
Page 10
Page 11
Page 12
English - 1 1 - Using USB Inputs USB Connection Y ou can connect a USB hard disk drive or USB • memory stick to your TV by using the USB inputs of the TV . This feature allows you to play fi les stored in a USB drive or record programmes. 2.5” and 3.5” inch (hdd with external power supply) • external hard disk drives are supported. T o rec[...]
Page 13
Page 14
Page 15
Page 16
Page 17
Page 18
Page 19
Page 20
Page 21
Page 22
Page 23
Page 24
Page 25
Page 26
Page 27
Page 28
Page 29
Page 30
Page 31
Page 32
Page 33
Page 34
Page 35
English - 34 - Appendix C: Supported DVI Resolutions When connecting devices to your TV’ s connectors by using DVI converter cables (not supplied), you can refer to the following resolution information. 24Hz 25Hz 30Hz 50Hz 60Hz 480i ; 480p ; 576i ; 576p ; 720p ;; 1080i ;; 1080p ;;;; ; Appendix D: Supported File Formats for USB Mode Supported Play[...]