Sharp LC-32SH330E manuel d'utilisation
- Voir en ligne ou télécharger le manuel d’utilisation
- 34 pages
- 6.64 mb
Aller à la page of
Les manuels d’utilisation similaires
CRT Television
Sharp 36U-S50B
48 pages 6.81 mb -
CRT Television
Sharp LC-46LE542E
44 pages 12.61 mb -
Sharp LC-32DH510E
28 pages 4.08 mb -
Sharp 27C540
58 pages 1.65 mb -
Sharp LC-46LE541E
44 pages 12.61 mb -
Sharp LC-37AD5S
40 pages 1.97 mb -
Sharp LC-19D1S
32 pages 1.11 mb -
Sharp 25C340
50 pages 1.67 mb
Un bon manuel d’utilisation
Qu'est ce que le manuel d’utilisation?
Donc, ce qui devrait contenir le manuel parfait?
Tout d'abord, le manuel d’utilisation Sharp LC-32SH330E devrait contenir:
- informations sur les caractéristiques techniques du dispositif Sharp LC-32SH330E
- nom du fabricant et année de fabrication Sharp LC-32SH330E
- instructions d'utilisation, de réglage et d’entretien de l'équipement Sharp LC-32SH330E
- signes de sécurité et attestations confirmant la conformité avec les normes pertinentes
Pourquoi nous ne lisons pas les manuels d’utilisation?
Pourquoi lire le manuel d’utilisation?
Table des matières du manuel d’utilisation
Page 1
Page 2
Page 3
Page 4
Page 5
Introduction TV (Front view) B (Standby/On) indicator Remote control sensor TV (Rear view) 26” POWER button Volume buttons MENU button COMMON INTERFACE slot Composite (AV IN, A V/LR) Headphone Output AC IN PC IN (VGA / AUDIO) COMPONENT (VIDEO and L/R AUDIO INPUT) SCART (CVBS T uner out) AV VIDEO and L/R Audio Output RS-232C IOIOI T uner Input SPD[...]
Page 6
Preparation Supplied accessories Ope rati on Manu al Quick Setup Guide Operation Manual Quick Setup Guide AC cord (x1) Product shape varies in some countries ECO EPG YPbPr PR LIST FREEZE MENU /EXIT P PRE PR Remote control (×1) AAA battery (×2) Cable clamp (x1) Attached in back of the TV . x 4 Stand unit and screws 42” 26” 32” Mount the TV b[...]
Page 7
Page 8
Quick guide Initial installation overview FollowthebelowstepsonebyonewhenusingtheTVforthefirsttime.Somestepsmaynotbenecessary dependingonyourTVinstallationandconnection. Preparation Connect antenna cable to the antenna terminal. 75Ω If necessary , insert CA m[...]
Page 9
Page 10
Page 11
Page 12
Page 13
Sound Adjust sound settings Thissectiondescribeshowtoadjustsoundsettings. 1� Press MENU on the r emote control and select Sound . 2� Press OK or ≥ to enter the list. Menu Equalizer 120Hz Equalizer 500Hz Equalizer 1.5KHz Equalizer 5KHz Equalizer 10KHz Balance Virtual Surround 3 3 2 4 5 Off A VL 0 Off Digital Audio Out PCM [...]
Page 14
Page 15
Page 16
Page 17
Page 18
Page 19
Page 20
Page 21
Page 22
Page 23
Page 24
Page 25
Page 26
Example of connectable devices E VCR E DVDrecorder E When using the SCART 2 HalfSCART ,whichtransmitsS-VideoorCVBSin,and CVBSmonitorout. 32” 42” NOTE • Incaseswhenthedecoderneedstoreceiveasignal fromtheTV ,makesuretoselecttheappr opriateinput[...]
Page 27
Connecting external devices Connecting a PC Digital connection HDMI DVI PC HDMI 26” 26” 32” 42” 32” 42” Analogue connection DVI-I PC HDMI VGA 26” 32” 42” Supported display resolutions Computer formats (PC) Resolution Refresh rate 640 x 480 60Hz 800 x 600 56Hz 800 x 600 60Hz 1024 x 768 60Hz 1280 x 720 60Hz 1280 x 768 60Hz 1360 x 76[...]