APC PDPM150L6F
28 pagine 1.06 mb
Un buon manuale d’uso
Che cosa è il manuale d’uso?
Quindi cosa dovrebbe contenere il manuale perfetto?
Innanzitutto, il manuale d’uso APC PDPM150L6F dovrebbe contenere:
- informazioni sui dati tecnici del dispositivo APC PDPM150L6F
- nome del fabbricante e anno di fabbricazione APC PDPM150L6F
- istruzioni per l'uso, la regolazione e la manutenzione delle attrezzature APC PDPM150L6F
Pagina 1
Inst allation PDPM150G6F PDPM150L6F PDPM175G6H 150/175kW Modular PDU[...]
Pagina 2
[...]
Pagina 3
Pagina 4
Pagina 5
Pagina 6
Pagina 7
Pagina 8
Pagina 9
5 150/175kw Modular PDU Installa tion Inst allation Electrical Safety SA VE THESE INSTRUCTIONS! This document contains important instructions that should be follo wed during installation of the 150/ 175kW Modular Power Distribution Unit (PDU). Inrow Inst allation Maintain 36” hot aisle spacing. DANGER HAZARD OF ELECTRIC SHOCK • Only certified e[...]
Pagina 10
Pagina 11
Pagina 12
Pagina 13
Pagina 14
Pagina 15
Pagina 16
150/175kw Mod ular PDU In stallation 12 5 Make connections to the labelled terminals on the interface board. Note: Input Contacts are Normally open or Normally closed. A vailable Output Contacts: DPDT , 1A@30VDC AST0, AST1, AST2, ASTEN, AC/DC, +24V , and EPO CONT ACT are reserved and not available. W iring: 12 A WG to 30 A WG is recommended.[...]
Pagina 17
Pagina 18
Pagina 19
Pagina 20
Pagina 21
Pagina 22
Pagina 23
19 150/175kw Modular PDU In stallation S pecifications AC Input Model PDPM150G6F PDPM150L6F PDPM175G6H Nominal voltage 480V , 3W +G 600V , 3W +G 480V , 3W + G Frequency 60 Hz 60 Hz 60 Hz Maximum continuous current 180 A 150 A 214 A Nominal current 178 A 141 A 214 A Recommended current rating of input cir cuit breakers Mains Input 1 (A) 225 200 300 [...]
Pagina 24
150/175kw Mod ular PDU In stallation 20 Note: Circuit breakers and conductor ampacity are derated in accordance with the National Electrical Code. Distribution T ransformer Model PDPM150G6F PDPM150L6F PDPM175G6H Size 150 kV A 150 kV A 175 kV A T ype Delta/W ye Delta/W ye Delta/W ye Input voltage 480V 600V 480V Input current 180 A 150 A 21 4 A Outpu[...]