Che cosa è il manuale d’uso?
Quindi cosa dovrebbe contenere il manuale perfetto?
Innanzitutto, il manuale d’uso Electrolux 49002VMN dovrebbe contenere:
- informazioni sui dati tecnici del dispositivo Electrolux 49002VMN
- nome del fabbricante e anno di fabbricazione Electrolux 49002VMN
- istruzioni per l'uso, la regolazione e la manutenzione delle attrezzature Electrolux 49002VMN
Pagina 1
49002VMN EN COOKER USER MANUAL[...]
Pagina 2
Pagina 3
Pagina 4
Pagina 5
Pagina 6
Pagina 7
PRODUCT DESCRIPTION GENERAL OVERVIEW 1 2 4 2 3 3 1 2 3 4 5 5 5 2 3 1 1 Hob 2 Grill 3 Oven lamp 4 Fan and heating elem ent 5 Shelf positions COOKING SURFACE LAYOUT 145 mm 180 mm 120/180 mm 120/175/210 mm 4 6 7 5 1 3 2 1 Cooking zon e 1200 W 2 Steam outlet 3 Cooking zone 700/1700 W 4 Cooking zon e 1800 W 5 Oven control panel 6 Hob control panel 7 Coo[...]
Pagina 8
Pagina 9
Pagina 10
Pagina 11
Pagina 12
Pagina 13
Pagina 14
Pagina 15
Pagina 16
Pagina 17
Pagina 18
Pagina 19
Pagina 20
Pagina 21
Pagina 22
Pagina 23
Pagina 24
Pagina 25
Pagina 26
Pagina 27
Pagina 28
Pagina 29
Pagina 30
Pagina 31
Pagina 32
Pagina 33
Pagina 34
MAIN OVEN CLEANING THE DOOR GLASS PANELS The door glass on your product can be different in type and shape from the example you see in the diagram. The number of gla sses can also be different. Removing the glass: 1 2 A 1. Push the door trim at one side to re- move it. Refer to the diagram. 2. Pull up the trim. 3. Remove the glass panels. To replac[...]
Pagina 35
Pagina 36
Pagina 37
INSTALLATION WARNING! Refer to "Safety information" chapter. TECHNICAL DATA Dimensions Height 900 mm Width 596 mm Depth 600 mm Top oven capaci- ty 40 l Main oven ca- pacity 74 l LOCATION OF THE APPLIANCE You can install your freestanding appli- ance with cabinets on one or two sides and in the corner. A A B Minimum distances Dimen- sion m[...]
Pagina 38
B 60 mm 50 mm A 60 mm A 50 mm 1. Set the correct height and area for the appliance before you attach the anti-tilt protection. 2. The anti-tilt protection has two parts (A+B). You can find the anti-tilt pr o- tection (B) on t he right or left side of the rear wall of th e appliance (See fig. 1). You must install the anti-tilt prot ec- tion (A) on t[...]