Che cosa è il manuale d’uso?
Quindi cosa dovrebbe contenere il manuale perfetto?
Innanzitutto, il manuale d’uso Electrolux E30MO75HSS dovrebbe contenere:
- informazioni sui dati tecnici del dispositivo Electrolux E30MO75HSS
- nome del fabbricante e anno di fabbricazione Electrolux E30MO75HSS
- istruzioni per l'uso, la regolazione e la manutenzione delle attrezzature Electrolux E30MO75HSS
Pagina 2
30" Built-In Microwave With Dr op-Down Door Specifications • Product W eight – 84 Lbs. • V oltage Rating – 120V / 60 Hz / 15 Amps • Connected Load (kW Rating) @ 120 V olts = 1.6 k W (For use on adequately wired 120V , dedicated circuit having 2-wir e service with a separate ground wir e. Appliance must be grounded for safe operation.[...]
Pagina 3
30" Combination Installation – Built-In Microwave / Single W all Oven High standards of quality at Electrolux Home Products, Inc. mean we are constantly working to improve our products. We reserve the right to change specifications or discontinue models without notice. Electrolux Major Appliances, N.A. USA • 250 Bobby Jones Expressway • [...]