EverFocus MEN2G00200
8 pagine 0.07 mb -
Car Video System
EverFocus EN-7519E
27 pagine 1 mb
Un buon manuale d’uso
Che cosa è il manuale d’uso?
Quindi cosa dovrebbe contenere il manuale perfetto?
Innanzitutto, il manuale d’uso EverFocus MEN2G00200 dovrebbe contenere:
- informazioni sui dati tecnici del dispositivo EverFocus MEN2G00200
- nome del fabbricante e anno di fabbricazione EverFocus MEN2G00200
- istruzioni per l'uso, la regolazione e la manutenzione delle attrezzature EverFocus MEN2G00200
Pagina 1
5.6” Color TFT LCD Monitor Users’ Manual[...]
Pagina 2
Pagina 3
2 II. Features Screen size: 5.6 inch., 116 (H) x 87 (V) mm. Active area: 111.36 (H) x 83.52 (V) mm Drive system: A-Si TFT active matrix Screen color: Full-Color Dot matrix: 320 (H) x RGB x 240 (V) dots Dot pitch: 0.116 (H) x 0.348 (V) Overall dimension: 162 (H) x 133 (V) x 54 ( D) Contract ratio: 85:1 Luminosity: 270 cd/m 2 Sound output: 200mW x bu[...]
Pagina 4
3 III. Function of Controllers (Front Panel) (Right) (Left) 1 4 5 3 6 8 7 10 9 11 2 2 3 1 4 6 7 5 8 10 9 5.6” TFT Color Screen Display Power LED (Green) Brightness Adjustment Contrast Adjustment Color Adjustment Audio Volume Adjustment Power ON/OFF DC 12V Power Input Video Input Earphone Audio Output Audio Input 11[...]
Pagina 5
4 (Rear Panel) 12 13 14 Speaker output 200mW Reverse / Normal switc h for screen display Incline Supporter 12 13 14[...]
Pagina 6
5 IV. Operation 1. Power: a. Power source: DC 12V b. AC adapter:DC 12V, 1000mA c. Battery: DC 12V 2. Viewing Angle: The ideal viewing angle is within the following range: a. Upper angle: 30 o b. Lower angle: 10 o c. Left angle: 45 o d. Right angle: 45 o 3. Connection: a. Video input b. Earphone audio output c. Audio input ON OFF POWER[...]
Pagina 7
6 V. Adjustment 1. Brightness Adjustment: 2. Contrast Adjustment: 3. Color Adjustment: 4. Audio Volume Adjustment: 5. N/R Switcher: DARK BRIGHT BRIGHT CONTRAST MIN MAX COLOR SHALLOW DEEP VOLUME MIN MAX RN REVERSE NORMAL[...]