Che cosa è il manuale d’uso?
Quindi cosa dovrebbe contenere il manuale perfetto?
Innanzitutto, il manuale d’uso Fujitsu P42VCA20 dovrebbe contenere:
- informazioni sui dati tecnici del dispositivo Fujitsu P42VCA20
- nome del fabbricante e anno di fabbricazione Fujitsu P42VCA20
- istruzioni per l'uso, la regolazione e la manutenzione delle attrezzature Fujitsu P42VCA20
Pagina 4
E-4 FEA TURES This display uses a plasma display panel and is only 8.5 cm (42 ” ) /9.8 cm (50 ” ) deep. With its high picture quality and perfor mance, it is perfectly suited for multimedia applications. V ariety of input signals • RGB input is compatible with mD-sub terminals and BNC terminals. • The display has an RGB input terminal to re[...]
Pagina 5
E-5 English ACCESSORIES HANDY TIPS • V iewing the screen constantly for e xtended periods can strain your eyes. Be sure to stay a t a pr oper distance (at least 1.5 m or 5 feet (42 ” )/ 1.9 m or 6.3 feet (50 ” )) from the screen and to look occasionally away while w or king. • Have the displa y inspected and c leaned by your dealer at re gu[...]
Pagina 6
Pagina 7
E-7 PAR T NAMES AND FUNCTIONS Front (both 42" and 50") 1 Power indicator lamp This lamp sho ws the state of the po wer supply . Lit (red): Po wer OFF (stand-by) Lit (green): Po wer ON Lit (orange): Po wer saving (DPMS: Po wer saving function) mode ON Flashing (red): Malfunction (Flashes differently depending on the type of malfunction. Se[...]