Che cosa è il manuale d’uso?
Quindi cosa dovrebbe contenere il manuale perfetto?
Innanzitutto, il manuale d’uso GE Monogram ZV30RSFSS dovrebbe contenere:
- informazioni sui dati tecnici del dispositivo GE Monogram ZV30RSFSS
- nome del fabbricante e anno di fabbricazione GE Monogram ZV30RSFSS
- istruzioni per l'uso, la regolazione e la manutenzione delle attrezzature GE Monogram ZV30RSFSS
Pagina 1
Specification Created 10/02 ZV30RSFSS – GE Monogram 30" Stainless Steel Professional Hood Dimensions and Specifications (in inches) For answers to your Monogram, ® GE Profile ™ or GE appliance questions, visit our website at GEAppliances.com or call GE Answer Center ® service, 800.626.2000. R Listed by Underwriters Laboratories 12" [...]
Pagina 2
ZV30RSFSS – GE Monogram 30" Stainless Steel Professional Hood Advanced Planning Ductwork Planning • These vent hoods are equipped for 10" round ductwork. In most instances they may be transitioned to 8" round. • This hood may be vented vertically through upper cabinets, soffit or ceiling. A duct transition piece is supplied for[...]
Pagina 3
ZV30RSFSS – GE Monogram 30" Stainless Steel Professional Hood Specification Created 10/02 For answers to your Monogram, ® GE Profile ™ or GE appliance questions, visit our website at GEAppliances.com or call GE Answer Center ® service, 800.626.2000. R Listed by Underwriters Laboratories Using Duct Cover Accessories T o avoid unsightly ga[...]
Pagina 4
Specification Created 10/02 ZV30RSFSS – GE Monogram 30" Stainless Steel Professional Hood Features and Benefits • 640 CFM V ertical Exhaust • V ariable Speed Fan Control • 2 Halogen Lamps with 4 Lighting Levels • Infrared W arming Lamp • Utensil Rod • Removable Grease T rays • Removable Stainless Steel Pattern Filters • Model[...]