Che cosa è il manuale d’uso?
Quindi cosa dovrebbe contenere il manuale perfetto?
Innanzitutto, il manuale d’uso Haier LE46D10F dovrebbe contenere:
- informazioni sui dati tecnici del dispositivo Haier LE46D10F
- nome del fabbricante e anno di fabbricazione Haier LE46D10F
- istruzioni per l'uso, la regolazione e la manutenzione delle attrezzature Haier LE46D10F
Pagina 2
[...]
Pagina 3
Pagina 4
Pagina 5
Safety information Mains supply This television is designed to operate from a 100-240 V olts 50Hz AC mains supply . Other power sources may damage it. Check that the rating plate states 100-240V AC before you plug it in for the first time. The Mains plug We have f itted this television with a standard mains plug. If for any reason you cut off the m[...]
Pagina 6
Pagina 7
Accessories Accessories & Technical Specification - TV System - Screen Size - Resolution - Aerial input - Audio output power - Power Consumption Remote Control Type Control distance Control angle Batteries Technical Specification User’s Manual Remote control PAL BG/DK/I SECAM BG/DK 46 inch (diagonal) 1920 x 1080 2x8W 100-240V ȫ 50/60Hz 200W [...]