Che cosa è il manuale d’uso?
Quindi cosa dovrebbe contenere il manuale perfetto?
Innanzitutto, il manuale d’uso Panasonic TCL50E60 dovrebbe contenere:
- informazioni sui dati tecnici del dispositivo Panasonic TCL50E60
- nome del fabbricante e anno di fabbricazione Panasonic TCL50E60
- istruzioni per l'uso, la regolazione e la manutenzione delle attrezzature Panasonic TCL50E60
Pagina 1
manual electrónico Register online at www .panasonic.com/register (U.S. customers only) Owner ’s Manual 42"/50"/58"/65" Class 1080p LCD HDTV (42.0/49.5/57.5/64.5 inches measured diagonally) Manual de usuario T elevisión de alta definición de 1080p y clase 42"/50"/58"/65" de LCD (42,0/49,5/57,5/64,5 pulga[...]
Pagina 2
Pagina 3
Pagina 4
Pagina 5
Pagina 6
Pagina 7
Pagina 8
Pagina 9
9 Attaching the pedestal to TV Assembly screws Bracket (black) (4) (42") (50") (58"/65") M5 × 15 Assembly screws Base (black) (4) (42"/50") (58"/65”) M4 × 25 Attaching the pedestal 1 3 A C D B 2 1 3 2 C B D A Removing the pedestal from the TV Be sure to remove the pedestal in the following way when using the w[...]
Pagina 10
10 W arning Do not disassemble or modify the pedestal. Otherwise, the TV may fall over and become damaged, and personal injury may result. Caution Do not use any pedestal other than that provided with this TV . Otherwise, the TV may fall over and become damaged, and personal injury may result. Do not use the pedestal if it becomes warped or physica[...]
Pagina 11
Pagina 12
Pagina 13
13 A V cable connection Best Good Basic (Not HD) T o use HDMI terminals (Set-top-box / DVD recorder / Blu-ray Disc player / Camcorder / etc.) L R HDMI A V OUT HDMI cable DVI OUT AUDIO OUT e.g. Blu-ray Disc player e.g. Blu-ray Disc player A V Equipment A V Equipment Audio cable white white red red HDMI-DVI Conversion cable T o use COMPONENT terminal[...]
Pagina 14
Pagina 15
Pagina 16
Pagina 17
Pagina 18
Pagina 19
Pagina 20
Pagina 21
Pagina 22
22 Specifications TC-L42E60/TC-L42EW60 TC-L50E60 Power Source AC 1 10 - 127 V , 60 Hz Power Consumption (Rated power / Standby power) 74 W / 0.2 W 96 W / 0.2 W Display Panel Panel System LCD panel (LED backlight) Screen size 42 ” class (42.0 inches measured diagonally) 50 ” class (49.5 inches measured diagonally) W × H × Diagonal 36.6 ” × [...]
Pagina 23
23 Wireless LAN Standard Compliance and Frequency Range * 1, * 2 IEEE 802.1 1a/n : 5.15 GHz - 5.35 GHz, 5.47 GHz - 5.85 GHz IEEE 802.1 1b/g/n : 2.400 GHz - 2.4835 GHz Security WP A2-PSK (TKIP/AES) WP A-PSK (TKIP/AES) WEP (64bit/128bit) * 1 The frequency and channel dif fer depending on the country . * 2 802.1 1b/g/n CH1 ~ CH1 1 only use for United [...]