What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of Electrolux E36EC65ESS should contain:
- informations concerning technical data of Electrolux E36EC65ESS
- name of the manufacturer and a year of construction of the Electrolux E36EC65ESS item
- rules of operation, control and maintenance of the Electrolux E36EC65ESS item
Page 1
36" ELECTRIC DROP-IN COOKTOP Configuration FEA TURES Black Ceramic Smoothtop Glass Surface Professional-Style Knobs with Digital Display Blue LED Indicator Light 6" to 9" Dual Element – 1200W / 2500W 5" to 7" to 9" Expandable Element – 1000W / 1800W / 2700W 6" Element – 1200W Spill Control Cooktop A.D.A. Com[...]