What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of Electrolux E36GF76HPS2 should contain:
- informations concerning technical data of Electrolux E36GF76HPS2
- name of the manufacturer and a year of construction of the Electrolux E36GF76HPS2 item
- rules of operation, control and maintenance of the Electrolux E36GF76HPS2 item
Page 1
E36GF76HPS1.eps CE36GF76HPS1.eps BRE36GF76HPS1.eps BE36GF76HPS1.eps ME36GF76HPS1.eps DE36DF76GPS1.e ps 318403413.eps Product No. E36GF76HPS1 E36GF76HPS2 32166696F80S 1 32166696F80S 2 Series 36" f/s gas 36" f/s gas Color stainless s tainless Market North America North America Wiring Diagram 318403413 318403 413 Owner's Guide 318203960[...]
Page 2
Publication No: 5995 53 3857 E36GF76H 02/09 2 BACKGUARD[...]
Page 3
Page 4
Publication No: 5995 53 3857 E36GF76H 02/09 4 BURNER[...]
Page 5
E36GF76H Publication No: 5995533 857 # Functional Parts 5 02/09 * Non-Illustrated Parts BURNER Model In dex: A E36GF76H (E36GF76HPS1) B E36GF76H (E36GF76HPS2) POS. NO PART NO. DESCRIPTION 1 # 73183578 05 A B Manifold, (2) * 75303311333 A B Screw, 8-32 x 3/8 1A # 7318305453 A B Tube, manifold, interconnect 1B # 7318305454 A B Tube, manifold, interco[...]
Page 6
Publication No: 5995 53 3857 E36GF76H 02/09 6 BODY[...]
Page 7
E36GF76H Publication No: 5995533 857 # Functional Parts 7 02/09 * Non-Illustrated Parts BODY Model In dex: A E36GF76H (E36GF76HPS1) B E36GF76H (E36GF76HPS2) POS. NO PART NO. DESCRIPTION 1 7318259255 A B Back, main 1A 7318260057 A B Panel, rear box, upper 2 7318258956 A B Shield, insulati on, upper 3 7318352764 A B Panel, side, stainl ess, LH 3A 731[...]
Page 8
Publication No: 5995 53 3857 E36GF76H 02/09 8 BODY[...]
Page 9
E36GF76H Publication No: 5995533 857 # Functional Parts 9 02/09 * Non-Illustrated Parts BODY Model In dex: A E36GF76H (E36GF76HPS1) B E36GF76H (E36GF76HPS2) POS. NO PART NO. DESCRIPTION 77 7316247900 A B Spacer, power board 77A 7316114100 A B Spacer 80 7318364800 A B Plate, oven mtg 81 7318373700 A B Bracket, oven, (2) 82 7318258753 A B Shield, ins[...]