What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of Electrolux E36IC75FSS should contain:
- informations concerning technical data of Electrolux E36IC75FSS
- name of the manufacturer and a year of construction of the Electrolux E36IC75FSS item
- rules of operation, control and maintenance of the Electrolux E36IC75FSS item
Page 1
36" INDUCTION DROP-IN COOKTOP Configuration FEA TURES Black Vitroceramic Glass Surface 10" Element – 2500W / 3400W 8" Element – 2400W / 3400W 7" Element – 1900W / 2600W 6" Element – 1500W / 1900W Precision T ouch Controls ACCESSORIES Granite Countertop Installation Kit – PN # 903061-9010 Griddle Plate – PN # 318[...]
Page 2
Page 3
Electric Cooktop Installation Over 30" Electric Single W all Oven High standards of quality at Electrolux Home Products, Inc. mean we are constantly working to improve our products. We reserve the right to change specifications or discontinue models without notice. Electrolux Major Appliances, N.A. USA • 250 Bobby Jones Expressway • August[...]