What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of Extron electronic STP24LC-2 should contain:
- informations concerning technical data of Extron electronic STP24LC-2
- name of the manufacturer and a year of construction of the Extron electronic STP24LC-2 item
- rules of operation, control and maintenance of the Extron electronic STP24LC-2 item
Page 1
Tw o 24 AWG (Blue & White) Polyethylene Foam Drain Wi re Foil Shield Fiber Wrap STP24LC Low Capacitance Serial Contr ol/Digital Audio Cable PVC Jacket Foil Shield Drain Wi re 2 Stranded Tw isted Pair Sets Four 24 AW G conductor (Red/Black, Blue/White ) PVC Jacket STP24LC-2 Low Capacitance Serial Contr ol/Digital Audio Dual Cabl e ww w. extron.c[...]
Page 2
110 24 A WG (7/32) 0.024" 0.61 mm, Ti nned Cu 24 ohms/ 1k ft, 79 ohms 1 km Alum. in Po lyester Foil with 24 AW G Ti nned Cu Drain W ire (100%) 15 ohms/ 1k ft, 49 ohms/ 1 km Alum. in Po lyester Foil with 24 AW G Ti nned Cu Drain W ire (100%) 15 ohms/ 1k ft, 49 ohms/ 1 km 22-173-03 (1000') STP24LC 1 shielded twisted pair 17 1000 304.8 0.061[...]