What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of Frigidaire FGB24L2A should contain:
- informations concerning technical data of Frigidaire FGB24L2A
- name of the manufacturer and a year of construction of the Frigidaire FGB24L2A item
- rules of operation, control and maintenance of the Frigidaire FGB24L2A item
Page 1
FGB24L2A.eps LA9822G019A.eps P22b0008.eps BFGB24L2EC.eps DFGB24L2ASD.eps 318046317.eps Product No. FGB24L2ABD FGB24L2ASD 37454412C1064 374 54412C1014 Series 24" gas 24" gas Color black white Market North America North America Wiring Diagram 318046317 318046 317 Owner's Guide 318200957 318200 957 Installation Instructions 318201554 31[...]
Page 2
Publication No: 5995 557047 FGB24L2A 12/09 2 CONTROL PANEL[...]
Page 3
Page 4
Publication No: 5995 557047 FGB24L2A 12/09 4 BURNER[...]
Page 5
Page 6
Publication No: 5995 557047 FGB24L2A 12/09 6 BODY[...]
Page 7
FGB24L2A Publication No: 59955 57047 # Functional Parts 7 12/09 * Non-Illustrated Parts BODY Model In dex: A FGB24L2A (FGB24L2ABD) B FGB24L2A (FGB24L2ASD) POS. NO PART NO. DESCRIPTION 2 7318101903 A B Wrapp er, top 2A 75303305035 A B Shiel d, insulation 4 7318161500 A B Box , oven burner 6 7318345216 A B Rac k, oven, (2) 8 7318121400 A B Pane l, ov[...]
Page 8
Publication No: 5995 557047 FGB24L2A 12/09 8 DOOR/DRAWER 17 8 36 45A 44 37A 37 35 47 46 45 DFGB24L2ASD 23 23 9 18 12 6 59 3 4 54 10 10 10 29 29 29 29 34 43 33 39 39 7[...]