What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of Haier LE29F2320 should contain:
- informations concerning technical data of Haier LE29F2320
- name of the manufacturer and a year of construction of the Haier LE29F2320 item
- rules of operation, control and maintenance of the Haier LE29F2320 item
Page 1
L E 2 9 F 2 3 2 0 L E D[...]
Page 2
Page 3
Page 4
Page 5
Page 6
Page 7
Page 8
Page 9
Page 10
Page 11
Page 12
-11- OPERA TION ME N U C C Mo d e CC O f f B as i c Se l e ct i on C C 1 A dv a nc e d S el e ct i o n Se r vi c el O pt i on 1. PI CTURE M ENU 3 . T I M E R M E N U I n t h is m e n u , y o u c a n ad j u s t t h e p i ct u r e o p t i o n s he r e , s u c h as c o n t r a s t , br i g h t n e s s , et c . P r e ss t o s e l e c t , p re s s E N T[...]
Page 13
Page 14
Page 15
Page 16
W ARRANTY -15-[...]
Page 17
-1- 5 6 - 9 1 0 11 - 1 3 1 4 1 5[...]
Page 18
-2-[...]
Page 19
-3- Dim:51 5*320mm( 不 包括底座)[...]
Page 20
Page 21
-5- N e t o u r n e z p a s l a t é l é v i s i o n[...]
Page 22
Page 23
-7- HD MI1 HD MI2 US B VG A PC AU DIO HE ADP HON E CO AXI AL R F[...]
Page 24
-8- 1 1 60 67.50 1366*768[...]
Page 25
W R G B R W R HD MI -9- G B R W R W R HD MI 1 HD MI 2 U SB VG A PC AU DI O HE AD P HO NE CO AX I AL R F AC - IN PU T 10 0 -2 40 V~ 5 0/ 60 Hz VI D EO L R Y P b P r CO M PO S IT E C OM PO N EN T[...]
Page 26
Page 27
-11- ME N U C C Mo d e CC O f f B as i c Se l e ct i on C C 1 A dv a nc e d S el e ct i o n Se r vi c el O pt i on 1. ME NU IMA GE 3 . M E N U T E M P S C e m e nu p e r m e t d e r é gl e r l e s p a r a mè t r e s d e l ' i m ag e t e l s qu e c o n t r a s te , l u m i n o s it é , e t c . A p p uy e z s u r p o u r s e dé p l a c e r, [...]
Page 28
Page 29
Page 30
-14-[...]
Page 31
L E 2 9 F 2 3 2 0 -15-[...]
Page 32
Page 33
-2-[...]
Page 34
Page 35
Page 36
-5- N o t a : P o r f a v o r, n o g i r a r l a T V ![...]
Page 37
Page 38
Page 39
Page 40
-9- HD MI W R G B R W R G B R W R W R HD MI 1 H DM I2 US B VG A PC AU DI O HE AD PH O NE CO AX IA L R F AC - IN PU T 10 0 -2 40 V ~5 0/ 60 H z VI D EO L R Y Pb P r C OM PO S IT E C OM P ON E NT[...]
Page 41
Page 42
-11- ME N U C C Mo d e CC O f f B as i c Se l e ct i on C C 1 A dv a nc e d S el e ct i o n Se r vi c el O pt i on 3 . M E N Ú D E H O R A E n e s t e m e n ú , p u e d e a j u s t a r e l t e m p o r i z a d o r d e a p a g a d o , l a z o n a h o r a r i a , e t c . P u l s e p a r a s e l e c c i o n a r y p u l s e O K p a r a a j u s t a r. [...]
Page 43
Page 44
Page 45
-14-[...]
Page 46
L E2 9 F 2 32 0 -15-[...]