What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of JVC CA-UXP400 should contain:
- informations concerning technical data of JVC CA-UXP400
- name of the manufacturer and a year of construction of the JVC CA-UXP400 item
- rules of operation, control and maintenance of the JVC CA-UXP400 item
Page 2
Page 3
Page 4
Page 5
Page 6
Page 7
Page 8
Page 9
Page 10
Page 11
Page 12
Page 13
Page 14
Page 15
Page 16
Page 17
Page 18
Page 19
Page 20
Page 21
Page 22
Page 23
Page 24
22 3 Select the volume level. • You can select the volume level ( “ VOLUME 0 ” to “ VOLUME 40 ” and “ VOLUME – –” ). If you select “ VOLUME – – , ” the volume is set to the last level when the unit has been turned off. For Recording Timer: 1 Set the hour then the minute for on-time. 2 Set the hour then the minute for off-t[...]
Page 25
Page 26
Page 27
Page 28
26 Specifications Amplifier section Output Power: 40 W (20 W + 20 W) at 4 Ω (10% THD) Speakers/Impedance: 4 Ω – 16 Ω Audio Input AUX: 400 mV/50 k Ω Tuner section FM tuning range: 87.50 MHz – 108.00 MHz AM (MW) tuning range: 522 kHz – 1 629 kHz CD player section Dynamic range: 88 dB Signal-to-noise ratio: 93 dB Wow and flutter: Immeasu[...]
Page 29
Page 30
MEMO ME MO . f m Pag e 1 W e d n e sd ay , J an u ar y 21, 2004 6: 03 PM[...]
Page 31
MEMO ME MO . f m Pag e 2 W e d n e sd ay , J an u ar y 21, 2004 6: 03 PM[...]