What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of LG Electronics LTM9000ST should contain:
- informations concerning technical data of LG Electronics LTM9000ST
- name of the manufacturer and a year of construction of the LG Electronics LTM9000ST item
- rules of operation, control and maintenance of the LG Electronics LTM9000ST item
Page 1
website:http:// us .lgservice.com L TM9000ST[...]
Page 2
Page 3
Page 4
Page 5
Page 6
6 6 UNDERST ANDING YOUR TOASTER COMBO SPECIFICA TIONS *IEC 60705 RA TING ST ANDARD Specifications subject to change without prior notice. Power Supply Rated Power Consumption Output Microwave T oaster Rated Current Overall Dimensions (WxHxD) Oven Cavity Dimensions (WxHxD) Capacity of Oven Cavity 120 V AC, 60 Hz 1,350 W *900 W 800W 1 1.5 A 21 5 / 16[...]
Page 7
Page 8
Page 9
Page 10
Page 11
Page 12
Page 13
Page 14
Page 15
Page 16
16 USING YOUR MICROW A VE OVEN AUT O DEFROST T ABLE Meat setting FOOD A T BEEP SETTING SPECIAL INSTRUCTIONS BEEF Ground Beef, Bulk Ground Beef, Patties Round Steak T enderloin Steak Stew Beef Pot Roast, Chuck Roast Rib Roast Rolled Rump Roast LAMB Cubes for Stew Chops (1 inch thick) PORK Chops (1/2 inch thick) Hot Dogs Spareribs Country-style Ribs [...]