What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of Lightolier 6706MS38U should contain:
- informations concerning technical data of Lightolier 6706MS38U
- name of the manufacturer and a year of construction of the Lightolier 6706MS38U item
- rules of operation, control and maintenance of the Lightolier 6706MS38U item
Page 1
1 4 5 2 3 6 18" Dia. 13 15/16" Dia. 8 1/4" Dia. 9 7/8" Dia. 1 5/16" 4" 1" Specification Decorative Discus ™ 6706MS38U Page 1 of 1 Ceiling or ADA Wall Mounted 2D* Compact Fluorescent 1 Lt. 38W J ob Infor mation Type: J ob Name: Cat. No.: Lamp(s): Notes: Lightolier a Genlyte Thomas Company www .lightolier .com 631[...]