Panasonic WX-LR100A
20 pages 1.43 mb -
Microphone
Panasonic WM-KC20N
5 pages 3.17 mb
A good user manual
What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of Panasonic WX-LR100A should contain:
- informations concerning technical data of Panasonic WX-LR100A
- name of the manufacturer and a year of construction of the Panasonic WX-LR100A item
- rules of operation, control and maintenance of the Panasonic WX-LR100A item
Page 2
Page 3
Page 4
Page 5
Page 6
Page 7
Page 8
Confidential, Internal Use Only Battery over discharging protection 10 6789 2345 1.0V 0.5V 1 0.0V 2.5V 3.0V 2.0V 1.5V BATTERY VOLTAGE OPE RA T IN G T IM E [ H ] Bat tery I ndicat or : GR EEN ( 6. 75H , 230m A ) OFF 20mA OFF 1 0 u A (Cu r e n t C u t) Wa r n i n g Pow e r Off 2. 25V 2. 10V P a na s onic Pa na so nic No cu t o f f Using Nickel- Hydro[...]