Pelco EPS5000-300
16 pages 1.96 mb -
Power Supply
Pelco C612M-A
4 pages 0.5 mb -
Power Supply
Pelco eps5000-300
16 pages 0.98 mb -
Pelco DAS5200
2 pages 0.56 mb -
Pelco C654M-E (12/08) 3
12 pages 0.63 mb
A good user manual
What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of Pelco eps5000-300 should contain:
- informations concerning technical data of Pelco eps5000-300
- name of the manufacturer and a year of construction of the Pelco eps5000-300 item
- rules of operation, control and maintenance of the Pelco eps5000-300 item
Page 1
® INSTALLATION For Endura Modules EPS5000-300 External Redundant Power Supply C1631M-A (9/05)[...]
Page 2
[...]
Page 3
Page 4
4 C1631M-A (9/05)[...]
Page 5
Page 6
Page 7
C1631M-A (9/05) 7 Figure 1. Package Components Figure 2. Support Rail Kit EPS5000-300 SUPPORT RAIL KIT RACK MOUNT SCREW WITH WASHER 10-32 X 0.750 4 EA. INSTALLATION MANUAL OVER-MOLDED G-POWER CABLES 2 EA. UK STANDARD POWER CORD (250 VAC) 2 EA. EUROPEAN STANDARD POWER CORD (230 VAC) 2 EA. USA STANDARD POWER CORD (110 VAC) 2 EA. SHIPPING BOX SHOWN AC[...]
Page 8
8 C1631M-A (9/05) Description The EPS5000-300 external redundant power supply , which is 1 rack unit (RU) high, has dual 300 W power supplies that slide into a tray . The external power supply can be mounted into a 19-inch, EIA-standard rack. The EPS5000-300 can be used in the following ways: • Provide redundant power to two fully populated RK500[...]