What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of Philips 26PF5521D should contain:
- informations concerning technical data of Philips 26PF5521D
- name of the manufacturer and a year of construction of the Philips 26PF5521D item
- rules of operation, control and maintenance of the Philips 26PF5521D item
Page 2
Page 3
Page 4
3 Televison keys and connectors 1 2 3 4 14 42” Plasma TV 37” LCD TV 5 5 MAINS ~ AC in ~ 6 7 8 9 10 12 13 11 Pr Pb Y L R AUDIO IN L R HDMI 2 HDMI 1 EXT 4 Pr Pb Y AUDIO R L IN DVI (AUDIO IN) EXT 2 /SVHS2 EXT 1 CAUTION : This a Class 1 apparatus. It must be connected to a MAINS socket out with a protective earthing connection. ï ANTENNA 37” / 4[...]
Page 5
Page 6
Page 7
Page 8
Page 9
Page 10
Page 11
Page 12
Page 13
Page 14
Page 15
Page 16
Page 17
Page 18
Page 19
Page 20
19 The Conditional Access Module (CAM) menu provides access to functions contained on the CAM. The module can be inserted into the Common Interface (CI) slot located at the side of the 26”/32” TV and at the rear bottom of the 37”/42” TV. Remove the sticker before inserting module. Using the Conditional Access Module (CAM) Common Interface s[...]
Page 21
Page 22
Page 23
Page 24
Page 25
Page 26
Page 27
Page 28
Page 29
Page 30
29 PIP PIP Size Horizontal Verti cal HDMI Æ Æ Æ Æ HDMI Supported PC Resolutions 640 x 480, 60 Hz 800 x 600, 72 Hz 640 x 480, 67 Hz 800 x 600, 75 Hz 640 x 480, 72 Hz 1024 x 768, 60 Hz 640 x 480, 75 Hz 1024 x 768, 70 Hz 800 x 600, 56 Hz 1024 x 768, 75 Hz 800 x 600, 60 Hz Using the TV as a PC Monitor Your TV can be used as a computer monitor. IMPO[...]
Page 31
Page 32
Page 33
Page 34
Page 35
Page 36
35 Specifications 26PF5521D 32PF5521D 37PF5521D 42PF5521D Panel screen size 660 mm (26”) 800 mm (32”) 940 mm (37”) 1070 mm (42”) Audio output 2 x 5 W 2 x 15 W 2 x 15 W 2 x 15 W TV System PAL, SECAM Video playback NTSC, PAL, SECAM Sound System Mono, Nicam Stereo, Virtual Dolby Surround Connectivity Rear Antenna In 75 Ω, Scart 1, Scart 2, H[...]