What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of Philips 26PFL4507 should contain:
- informations concerning technical data of Philips 26PFL4507
- name of the manufacturer and a year of construction of the Philips 26PFL4507 item
- rules of operation, control and maintenance of the Philips 26PFL4507 item
Page 2
Page 3
Page 4
Page 5
Page 6
Page 7
Page 8
Engl ish 8 At tach ing the ba se Y ou must attach the base to the unit to hav e it as a table top unit. Be sure the front and rear of the base match the proper direction. For large screen TVs, at least 2 people are required for these steps. 1 2 1 1 2 2 2 1 1 2 22" x 2 26" – 32" x 3 Note • Make sure to u[...]
Page 9
Page 10
Page 11
Page 12
Page 13
Page 14
Page 15
Engl ish 15 W atc hing ch anne ls fr om an exte rna lde vi ce Switching Each Input Mode can easily switch with the remote control between TV (DTV or Analog TV) and exter nal devices when they are connected to the unit. 1 T ur n On a set-top b ox or t he connecte d device. • The picture from your set-top bo x or the connected device[...]
Page 16
Page 17
Page 18
Page 19
Page 20
Page 21
Page 22
Page 23
Page 24
Page 25
Page 26
Page 27
Page 28
Page 29
Page 30
Page 31
Page 32
Engl ish 32 PC conn ectio n HDMI connection This unit can be connected to your PC that has a HDMI terminal. Use an HDMI cable for this Digital connection. IN IN OUT PC HDMI ca ble These HDMI Inputs are a vailable on 26 inch and larger screen size TVs. HDMI-D VI connection This unit can be connected to your PC that has a D VI ter minal. Use an HDMI-[...]
Page 33
Page 34
Page 35
Page 36
Engl ish 36 10 Sp ec if ica ti on s Mod el# 32PF L4507 2 6PFL45 07 22PF L4507 Picture T ype WXGA (136 6 x 76 8 pix els 60Hz) Asp ectra tio 16: 9 Vie wing angle s 170° (V) b y 170 ° (H) 150 ° (V) by 1 60° ( H) 160 ° (V) by 1 70° ( H) Bui lt-in Digit altun er A TSC / NTSC Sound Mon o/St ere o Mono , Ster eo, SRS T r uS [...]
Page 37
Engl ish 37 11 W a rr an ty P&F USA, I nc . PO Box 2248, Alpharetta, GA 30023-2248 LIMITED WARRANTY ONE ( 1 ) YEAR WARRANTY COVERAGE: This warranty obligation is limited to the terms as set forth below. WHO IS COVERED: This product warranty is issued to the original purchaser or the person receiving the product as a gift against defects in [...]