Philips 28PW6108
2 pages 0.14 mb -
Flat Panel Television
Philips 42PFL3403D
46 pages 1.89 mb -
Flat Panel Television
Philips 37HFL5581L/27
16 pages 2.53 mb -
Philips 42PF9830A
3 pages 0.6 mb -
Philips 42PF9641D
3 pages 1.12 mb -
Philips 32PFL3506
36 pages 4.49 mb -
Philips 42PFL8404H
198 pages 2.6 mb
A good user manual
What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of Philips 28PW6108 should contain:
- informations concerning technical data of Philips 28PW6108
- name of the manufacturer and a year of construction of the Philips 28PW6108 item
- rules of operation, control and maintenance of the Philips 28PW6108 item
Page 1
28” Dolb y Vir tual Super Flat • Super Flat Black Line FX • Contr ast Plus • Continuous Zoom • Dolb y Vir tual • 10 W RMS •2 On Boar d Speakers • Plug & Play • 10 P age Smar t T e xt •T op Contr ols • Side Connections • Matching Stand Av ailable 28 PW 6108 28 PW 6108[...]
Page 2
Product Inf ormation Picture Screen Size : 28” (70 cm) Visible screen size : 66 cm (28”) Picture T ube : Black Line FX (28”) Contrast Plus Sharpness Control Noise reduction Colour T emperature ound Sound Po wer : 10 W RMS 20 W Music Power Dolby Virtual 2 On Board Speak ers Ultra Bass ase of Use Installation Plug & Pla y 100 Preset channel[...]