What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of Philips 32HF7443 should contain:
- informations concerning technical data of Philips 32HF7443
- name of the manufacturer and a year of construction of the Philips 32HF7443 item
- rules of operation, control and maintenance of the Philips 32HF7443 item
Page 1
26HF5443 32HF7443 Instruction for Use[...]
Page 2
Page 3
Page 4
Page 5
Page 6
Page 7
Page 8
Page 9
Page 10
Page 11
Page 12
Page 13
Page 14
Page 15
Page 16
Page 17
Page 18
> A number display shows fro m 1~100 the pe rcentage of memory storage progress from the TV to the Wireless Smart-Loader (100 = fully loaded). TV TO SMARTLOADER |||-------- ## > When the data transfer is completed, ## is “100”, the following menu appears for 3 seconds: SMARTLOADER READY > > Now the Wireless Smart- Loader is programm[...]
Page 19
Page 20
Page 21
This section provides information on the connectivity available for the respective TV models. Refer to the screen size that is relevant to your TV s et. 32” / 26” LCD TV Connectors on the TV set: 1. External Bath room Speaker Connecto r (8 Ohm, 1 Wa tt). 2. Video/Audio In Connect or (Side AV, mini-jack) 3. S-Video In Connector (Side S-Video) 4.[...]
Page 22
This section provides information on the connectivity available for the respective TV models. Refer to the screen size that is relevant to your TV s et. 32” / 26” LCD TV - 22 -[...]