What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of Philips 32PFL4355/V7 should contain:
- informations concerning technical data of Philips 32PFL4355/V7
- name of the manufacturer and a year of construction of the Philips 32PFL4355/V7 item
- rules of operation, control and maintenance of the Philips 32PFL4355/V7 item
Page 2
Page 3
Page 4
Page 5
Page 6
Page 7
Page 8
Note : 1) Above Sketches are just representation. Actual TV set may look differ than these sketches. 25 26 27 A V1 R1 L1 Pr1 Pb1 Y1 VGA AUDIO IN ANT IN VGA IN HDMI 1 HDMI 2 HDMI 3 USB Pr2 Pb2 Y2 Av2 L2 R2 10 1 1 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 30 29 28 1) LED INDICA TOR 2) IR SENSOR 3) ST AND BY 4) SOURCE (TV/A V) 5) MENU 6) CH- 7) CH+ 8) VOL- 9) [...]
Page 9
Page 10
Page 11
Page 12
EN 1 1 6 Battery Installation[...]
Page 13
Page 14
Page 15
Page 16
Page 17
Page 18
Page 19
Multimedia Supported USB storage device: (Only F A T 16 or F A T 32 USB storage devices are supported) Supported storage file formats: Images: High Defination JPEG/ Audio : MP3,PCM,LPCM,WMA,AAC Note Multimedia names must not exceed 128 characters. T uner/Reception/ T ransmission Antenna input: 75ohm TV system: P AL Video playback: P AL, NTSC Remote[...]
Page 20
Page 21
Page 22
Page 23
(1 100064764) Rajmudra LED TV 32” / 42”[...]