What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of Philips 42PFL7433D should contain:
- informations concerning technical data of Philips 42PFL7433D
- name of the manufacturer and a year of construction of the Philips 42PFL7433D item
- rules of operation, control and maintenance of the Philips 42PFL7433D item
Page 1
Be part of the action. Experience brilliant p erformance with a breathtaking full HD 10 80p, 100Hz display. Combined with a powerful Pixel P lus 3HD engine, HD Natural Moti on and exciting invisible sound, this Flat TV ens ures you're always part of the action. See ever y detail of the acti on • Pixel Plus 3 HD for most sharp and clear pictu[...]
Page 2
42PFL7433D/12 Flat TV with Pixel Plus 3 H D 42" LCD integrated digital Specificati ons Picture/Display • Aspect ratio: Widescreen • Brightness: 500 cd/m² • Dynamic screen contrast: 30000:1 • Response time (typical): 3 (BEW equiv .) ms • Viewin g angle: 176º (H) / 176º (V) • Diagon al scree n size: 42 inch / 107 cm • Display sc[...]
Page 3
42PFL7433D/12 Flat TV with Pixel Plus 3 H D 42" LCD integrated digital Product highli ghts Issue date 2008-04-28 Version: 5.0.3 12 NC: 867 0 000 39865 EAN: 87 125 81 42426 8 © 2008 Koninklijke P hilips Electronic s N.V. All Rights r eserved. Specification s are subject to change without n otice. Trademarks are the property of Koninklijke P hi[...]