What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of Philips 44PL9523/17 should contain:
- informations concerning technical data of Philips 44PL9523/17
- name of the manufacturer and a year of construction of the Philips 44PL9523/17 item
- rules of operation, control and maintenance of the Philips 44PL9523/17 item
Page 1
44PL9523/17 44PL9523/17 44" Cineos ™ Widescreen HDTV Monitor • Philips Single Panel LCOS technology • Super slim design; only 14.6" deep • Digital Natural Motion TM • Flexible inputs for Data or HDTV: DVI with HDCP, 15 Pin DSUB, 2 sets HD Component • Protective screen filter • Active Control™ plus • 3D Y/C comb filter [...]
Page 2
44" Cineos Widescreen HDTV Monitor Sound quality Virtual Dolby ® Surround processing Dolby ® processing circuitry for enhanced surround sound effect creates the sensation of Dolby ® Pro Logic without the hassle of additional rear speakers. Sound system: Hi-Fi Stereo Receives stereo broadcasts. Produces sound for performance through 4 speake[...]