What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of Samsung CYTM32LCA should contain:
- informations concerning technical data of Samsung CYTM32LCA
- name of the manufacturer and a year of construction of the Samsung CYTM32LCA item
- rules of operation, control and maintenance of the Samsung CYTM32LCA item
Page 1
Smar t Large F ormat Display s Solutions for Business 2013 Product Range Br ochure[...]
Page 2
Page 3
Page 4
Page 5
Page 6
Page 7
Page 8
Page 9
Page 10
Page 11
20 21 www .samsung.com/ uk UD Series The Samsung UD Series is a spectac ular, striking LFD display . It can be used to form wall panels that will transf orm your business site. A t just 5.5mm (bezel to bez el), it has the slimmest bezel o f all LFDs, giving your audienc e a truly unique and immersive visual e xperience. The UD Series uses direct LE[...]
Page 12
Page 13
Page 14
Page 15
28 29 www .samsung.com/ uk Model C Y -TM32L CA CY- TM40LCA CY -TM46L CA CY- TM55LCC CY- TE65LC C C Y -TE75L CC C Y -TM75LBC Series ME32C ME40C ME46CC ME55C ED65C ED75C ME75C Diagonal Size 32” 40” 46” 55” 65” 75” 75" Mechanical Dimension (mm) Set W752.4 x H446.3 x D32.1 W939 x H551 x D32.1 W1076.1 x H628.5 x D32.1 W1267 x H735.7 x D[...]