What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of Samsung LA32B460 should contain:
- informations concerning technical data of Samsung LA32B460
- name of the manufacturer and a year of construction of the Samsung LA32B460 item
- rules of operation, control and maintenance of the Samsung LA32B460 item
Page 2
Page 3
Page 4
Page 5
Page 6
Page 7
English - 5 6 A V IN 2 [VIDEO] / [R-AUDIO-L] Connect RCA cable to an appropriate external A/V device such as VCR, DVD or Camcorder . Connect RCA audio cables to [R-AUDIO-L] on your set and the other ends to corresponding audio out connectors on the A/V device. 7 KENSINGTON LOCK (depending on the model) The Kensington Lock (optional) is a device use[...]
Page 8
Page 9
Page 10
Page 11
Page 12
Page 13
Page 14
Page 15
English - 13 Picture Options In PC mode, you can only make changes to the Colour T one and Size from among the items in Picture Options . ColourT one→Cool/Normal/W arm1/Warm2 W arm1 or W arm2 is only activated when the picture mode is Movie . Settings can be adjusted and stored for each external device you have connecte[...]
Page 16
Page 17
Page 18
Page 19
Page 20
Page 21
Page 22
Page 23
Page 24
Page 25
English - 23 Installing the Stand (LA32B460) Preset : Place the Guide Stand and Cover Neck onto the stand and fasten it using the screws. Applicable to 32inch models only . N Front Back 1. Attach your LCD TV to the stand. T wo or more people should carry the TV . Make sure to distinguish between the front and back of the stand when assembling them.[...]
Page 26
Page 27
Page 28
Page 29
Page 30
Page 31
English - 29 Specifications Model Name LA26B450 LA32B450 LA32B460 Screen Size (Diagonal) 26 inch 32 inch 32 inch PC Resolution (Optimum) 1360 x 768 @ 60Hz 1360 x 768 @ 60Hz 1360 x 768 @ 60Hz Sound (Output) 5W X 2 10W X 2 10W X 2 Dimensions (WxDxH) Without Stand With stand 670 x 75 x 455 mm 670 x 216 x 495 mm 798 x 85 x 531 mm 798 x 252 x 577 mm 798[...]