What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of Samsung LN46C600 should contain:
- informations concerning technical data of Samsung LN46C600
- name of the manufacturer and a year of construction of the Samsung LN46C600 item
- rules of operation, control and maintenance of the Samsung LN46C600 item
Page 1
4 1 2 0 H z 100,000:1 1 0 8 0 p Dynamic Contrast relative scales are different for LCD, LED, and PDP . # OF HDMI CONNECTIONS P R O D UC T H I GH LI G HT S 46" LCD HDTV • Full HD 1080p picture quality • Auto Motion Plus 120Hz with Clear Motion Rate • Wide Color Enhancer provides natural, realistic colors • ConnectShare ™ Movie brings [...]
Page 2
SPEC IF IC A T IONS A uto M ot ion P lu s 12 0Hz w i th C le ar Mo t ion R at e: S ams ung 12 0H z te chn olog y al low s you t o se e fa st ac t ion w i th a s moot hn es s th at’s c lea rly ah ead o f th e com pet i t ion . E xc ee ds EN ER GY S TAR ® st an dar ds : LCD e ner gy - ef f ic ie nt , up t o 30 % le ss t han t he la te st EN ER GY [...]