What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of Sony PCG-FRV30 should contain:
- informations concerning technical data of Sony PCG-FRV30
- name of the manufacturer and a year of construction of the Sony PCG-FRV30 item
- rules of operation, control and maintenance of the Sony PCG-FRV30 item
Page 1
VA I O ® C o m p u t e r Quic k Star t PCG-FR V30 Series[...]
Page 2
Page 3
Page 4
V AIO® Computer Q uic k Star t 4[...]
Page 5
Page 6
Page 7
Page 8
Page 9
Page 10
Page 11
Page 12
Page 13
Page 14
V AIO® Computer Q uic k Star t 14[...]
Page 15
Page 16
Page 17
Page 18
V AIO® Computer Q uic k Star t 18 Left 1 2 USB 2.0 port s (high-/f ull-/low- speed su pported) 5 i.LINK® (IEEE 1394) S400 po rt 2 A/V OUT jack 6 Air vent 3 Microphone jack 7 PC Card slots 4 Headphone jack 8 Memory S t i ck® media s lot[...]
Page 19
Page 20
V AIO® Computer Q uic k Star t 20[...]
Page 21
Page 22
Page 23
Page 24
Page 25
Page 26
V AIO® Computer Q uic k Star t 26 V AIO Us er Guide W indow 1 User guide table of contents List of compu ter help topics 2 Link to Electronic Flyer List of u pdates an d supple mental information 3 Link to the Sony Comput ing Support W eb site List of y our computer’ s hardware specificati ons and pr einstalle d soft ware information (In ternet [...]
Page 27
Page 28
Page 29
V AIO Reco very Wiza rd Utilit y 29 V AIO Recov er y Wizard Utility System and Application R eco very CDs are not supplied with your V AIO® computer . Y our V AIO computer is equ ipped with the V AIO Recovery W izard, a fast and eas y-to-use system recov ery utility . This system and appl ication recovery utility enables you to recover preinstalle[...]
Page 30
V AIO® Computer Q uic k Star t 30 V isit the Sony Computing Sup p ort W eb site for the latest in f ormation about using the V AIO Recovery W izard or Recov ery Media Kit. Go to http://www .ita.sel.sony .com/sup p ort/news/hddrecovery .html. T o purchase a V AIO Recovery Media kit 1 Go to the Sony Direct Accessories and Parts Center W eb site at h[...]
Page 31
Page 32
Page 33
Page 34
V AIO® Computer Q uic k Star t 34 Suppor t Options If you hav e questi ons about your computer or th e preinstal led prog rams, ref er to the following sources fo r answers in the seq uence listed below . 1 V AIO® Computer Do cumentation The on-screen V AIO® Computer User Guide and the printed V AIO® Computer Quick Start provide information on [...]