What is an instruction?
What should a perfect user manual contain?
First and foremost, an user manual of Whirlpool W10364877A should contain:
- informations concerning technical data of Whirlpool W10364877A
- name of the manufacturer and a year of construction of the Whirlpool W10364877A item
- rules of operation, control and maintenance of the Whirlpool W10364877A item
Page 4
4 F E ATURE GUI DE This man ual cove rs severa l models. Y our mo del may ha ve some or all of the items listed. Refer to this manual or the Frequently Asked Questions (F AQs) section of o ur website at www .whirlpool.com f or more detailed instructions. W ARNING Food Poisoning Hazard Do not let food sit in oven more than one hour before or after c[...]
Page 16
W103 64877A SP PN W10 364878 A © 2010 Whirlpool Corporation. All righ ts reserved . ® Regi stered Trad emark /TM Tradem ark of Wh irlpool, U.S.A. 11/10 Printed in U.S.A.[...]