O que é a instrução?
Então, o que deve conter o manual perfeito?
Primeiro, o manual Electrolux E30DF74G deve conte:
- dados técnicos do dispositivo Electrolux E30DF74G
- nome do fabricante e ano de fabricação do dispositivo Electrolux E30DF74G
- instruções de utilização, regulação e manutenção do dispositivo Electrolux E30DF74G
Página 1
E30DF74GPS1.eps CE30DF74GPS2.eps BRE30DF74GPS1.eps BE30DF74GPS1.eps ME30DF74GPS1.eps DE30DF74GPS1.e ps 318271962.eps Product No. E30DF74GPS2 30366373P70S 2 Series 30" dual fuel Color stainless Market North America Wiring Diagram 318271962 Owner's Guide 318203954 Installation Instructions 318201773 Service Data Sheet 318204802 Electrolux M[...]
Página 2
Publication No: 5995 50 2704 E30DF74GPS2 10/07 2 BACKGUARD 19 21 24 26 30 30 32 32 31 31 33 33A 35 35 35 35A 35A 54 54A CE30DF74GPS2 69 69A 69A 69 46 46A[...]
Página 3
Página 4
Publication No: 5995 50 2704 E30DF74GPS2 10/07 4 BURNER[...]
Página 5
E30DF74GPS2 Publication No: 5995502 704 # Functional Parts 5 10/07 * Non-Illustrated Parts BURNER POS. NO PART NO. DESCRIPTION 1 # 318357801 Man ifold, (2) 1B 318305402 Tube , manifold, 3/ 8, interconnect 2 # 316520700 Valve, b urner, 5K 2A # 316412510 Valve, t op burner, 18K, dual port 2B # 316520703 Valve, b urner, 14K 3 # 318232634 Wiring Harn e[...]
Página 6
Publication No: 5995 50 2704 E30DF74GPS2 10/07 6 BODY[...]
Página 7
E30DF74GPS2 Publication No: 5995502 704 # Functional Parts 7 10/07 * Non-Illustrated Parts BODY POS. NO PART NO. DESCRIPTION 1 318259222 Back , main 1A 318353100 Pane l, back, upper 2 318258922 Shield, insulation, upp er 3 318352702 Panel, sid e, stainless , LH 3A 318352703 Pane l, side, stainles s, RH 4 318356002 Panel, upp er side, RH 4A 31835600[...]
Página 8
Publication No: 5995 50 2704 E30DF74GPS2 10/07 8 BODY[...]
Página 9
E30DF74GPS2 Publication No: 5995502 704 # Functional Parts 9 10/07 * Non-Illustrated Parts BODY POS. NO PART NO. DESCRIPTION 82 318258715 Shield, insulation, lower * 08002868 Screw, 10-24 x 0.500, probe, thr m brkt, shield, drwr, box 83 31826 14 28 Liner, oven a ssy 86 318241406 Rec eptacle, hinge, (2) 86* 5304461333 Sc rew, 10-32 x 17/32, (4) 87A [...]
Página 10
Publication No: 5995 50 2704 E30DF74GPS2 10/07 10 TOP[...]
Página 11
E30DF74GPS2 Publication No: 5995502 704 # Functional Parts 11 10/07 * Non-Illustrated Parts TOP POS. NO PART NO. DESCRIPTION 8 # 316135701 Mod ule, spark 16 318185218 M ain Top Assy, frame /glass, stainless/black 20 318361403 Grate, t op burner, black , (2), double 21 316514800 Skirt, 5K b urner, black 21A 316515100 Skirt, 18K burner, black 21B 316[...]
Página 12
Publication No: 5995 50 2704 E30DF74GPS2 10/07 12 DOOR[...]
Página 13
E30DF74GPS2 Publication No: 5995502 704 # Functional Parts 13 10/07 * Non-Illustrated Parts DOOR POS. NO PART NO. DESCRIPTION 6 318260523 Baffle, d oor 7 318372000 Insulatio n, door, (2) 7A 318372002 Insulat ion, door, (2) 8 316117500 Glass, ov en door, heat barr ier 9 318259633 Liner, ove n door 10 5304400794 Sc rew, handle mtg, 10- 32 x 3/4 12 31[...]