O que é a instrução?
Então, o que deve conter o manual perfeito?
Primeiro, o manual Electrolux E30IC80ISS deve conte:
- dados técnicos do dispositivo Electrolux E30IC80ISS
- nome do fabricante e ano de fabricação do dispositivo Electrolux E30IC80ISS
- instruções de utilização, regulação e manutenção do dispositivo Electrolux E30IC80ISS
Página 1
30" INDUCTION COOKTOP Configuration FEA TURES Black Vitroceramic Glass Surface 10" Element – 2500W / 3800W 8" Element – 2400W / 3400W 7" Element – 1900W / 2600W 6" Element – 1500W / 1900W Precision T ouch Controls A.D.A. Compliant* ACCESSORIES Granite Countertop Installation Kit – PN # 903061-9010 SPECIFICA TIONS [...]
Página 2
Página 3
Electric Cooktop Installation Over 30" Electric Single W all Oven High standards of quality at Electrolux Home Products, Inc. mean we are constantly working to improve our products. We reserve the right to change specifications or discontinue models without notice. Electrolux Major Appliances, N.A. USA • 250 Bobby Jones Expressway • August[...]