O que é a instrução?
Então, o que deve conter o manual perfeito?
Primeiro, o manual Electrolux ehs60041p deve conte:
- dados técnicos do dispositivo Electrolux ehs60041p
- nome do fabricante e ano de fabricação do dispositivo Electrolux ehs60041p
- instruções de utilização, regulação e manutenção do dispositivo Electrolux ehs60041p
Página 1
user manual Hob EHS60041P[...]
Página 2
Página 3
INSTALLATION INSTRUCTIONS Before the installation , note down the serial number (Ser. Nr.) from the rating plate. The rating plate of the appliance is on its l ower casing. EHS60041P 949 594 275 00 58 HAD 03 AO 220-240 V 50-60 Hz 6,4 kW Electrolux The Safety Instructions Warning! You must read these! • Make sure that the appliance is not dam- age[...]
Página 4
Assembly min. 50mm min. 50mm min. 500mm = = 490 +1 mm 560 +1 mm 600 mm R 5 mm min. 25 mm min. 20 mm min. 28 mm If you use a protect ion box (the addi- tional accessory), the protective floor directly below the appliance is not nec- essary. 4 electrolux[...]
Página 5
PRODUCT DESCRIPTION General overview 145 mm 145 mm 120/21 0 mm 180 mm 3 5 1 2 4 1 Cooking zone 12 00 W 2 Cooking zone 18 00 W 3 Cooking zone 12 00 W 4 Control panel 5 Double cooking zone 75 0/2200 W Control panel layout 1 3 4 2 Use the sensor fields to operate the appliance. The displays and indicators tell which functions operate. sensor field fun[...]